Bautzen hraje až pátou nejvyšší soutěž, přesto má velkou kvalitu.  „Byl to výborný soupeř. První poločas jsme prospali, ale v tom druhém jsme byli lepší a pokud bychom proměnili šance, tak jsme mohli minimálně remizovat. Pro naše hráče, kteří přišli z krajského přeboru, bylo toto utkání velkou zkušeností," pověděl po utkání, které se hrálo v Modré, trenér juniorky Martin Dolinský.

Sobotní lekce byla ještě krutější. V prvním poločase Teplice držely v Grimmě bezbrankový stav, výtečně chytal Lipš. Ve druhém poločase už ale Leipzig, který bude patřit v nadcházející sezoně k hlavním kandidátům na postup do 3. bundesligy, nedal žlutomodrým šanci.
V dresu Red Bullu se představila celá řada zajímavých hráčů. Jmenujme například rakouského stopera Nicklase Hohenedera, kterého čeští fanoušci znají z jeho působení v pražské Spartě.

Další přípravný zápas odehraje teplická U21 ve středu v Dubí. Soupeřem jí bude od 11 hodin Varnsdorf.

FK Teplice U21 – Budissa Bautzen 1:3 (0:3). Branka Teplic: 80. Moulis. Sestava Teplic: Lipš (46. Matějka) – Malák, Karel, Jablonský, Hlaváček – Kulhánek (46. Me. Shkreta), Polák – Král (46. Hrebinka), Moulis, Špírek (46. Mat.Shkreta) – Majsadraganovič (46. Delalič). Red Bull Leipzig – FK Teplice U21 6:0 (0:0). Sestava Teplic: Lipš (67. Matějka) – Mel. Shkreta (75. Malák), Jelen, Bubeníček, Gabčo – Verbíř, Schön, Česlák, Vošmik (85. Král) – Hrebinka (46. Delalič), Mat.Shkreta (55. Polák).