Tomáši, jak chutná vítězství na Spartě?
Je to super! Hlavně je to moje první vítězství na Spartě, vždycky jsem tam o gól prohrál. Mám radost z toho vítězství. Dva roky už jsem ze Sparty pryč, ale znám tam většinu hráčů a na ten zápas jsem se těšil.

Jak na angažmá na Letné vzpomínáte? Sbíral jste tam klubové úspěchy – titul i double – ale moc jste toho nenachytal…
Ve Spartě jsem nakročil do velkého fotbalu. Když jsem tam přišel z Vítkovic, tak jsem z toho byl vyjukanej. Většinou jsem seděl na tribuně nebo na lavičce, ale bylo to super. Půl sezony jsem pod trenérem Bílkem odchytal, ale potom už jsem byl pro Spartu nepotřebný a skončil jsem. Jsem rád za Teplice. Tady jsem začal pořádně chytal ligu a dá se říct, že jsem tady zažil rozlet kariéry.

Pojďme tedy k Teplicím. Ty drží sérii tří výher i díky vám, protože jste třikrát po sobě vychytal čisté konto…
No, tak je to pěkné, že jsme teď třikrát vyhráli bez obdržené branky. Je to výsledek a dobrá práce celého mužstva. Doufám, že to ještě nějaký zápas vydrží.

Pro vás osobně ale začala sezona hrůzostrašně. Na Slovácku jste dostal tři góly a v následujících třech zápasech jste jen seděl na lavičce…
Začal jsem jako jednička, prohráli jsme na Slovácku 0:3 a trenér se rozhodl, že mě vyndá. Nebyl jsem z toho moc nadšený, ale takový je fotbalový život. Po třech zápasech jsem dostal další šanci.

A tentokrát už jste ji využil. Cítíte se teď jako jednička? Před sezonou byl tenhle post otevřený.
Jednička je ten, kdo momentálně chytá, a to jsem teď já (smích). Rychle se to ale může otočit a jedničkou může být Martin Slavík.

Teplicím se daří, když figurují v silné čtyřce, která pronásleduje suverénní Plzeň. Věříte, že navážete na loňský podzim, který byl pro klub historicky nejúspěšnějším?
Bylo by to super. Teď ještě máme čtyři zápasy, které nebudou jednoduché, a v nich musíme udělat nějaké body.

V pátek hostíte nováčka z Hradce Králové. To jsou povinné body, že?
Chtělo by to potvrdit vítězství na Spartě, takže určitě chceme všechny tři body.