Fotbalisté Ústí nad Labem museli začít hrát svoje domácí zápasy v Gambrinus lize u sousedů v Teplicích. Problémem byl nevyhovující Městský stadion v Ústí, na kterém si hráči postup do naší nejvyšší fotbalové soutěže vykopali.

Stadion nesplňuje přísná kritéria první ligy – nemá vyhřívaný trávník a nemá ani dostatečné zázemí. A to se dá o stadionku říci i nyní, tři měsíce poté, co fotbalisté slavili postup. V těchto dnech byste hledali demoliční četu, bagry a rypadla na stadionu marně.

„Stavební povolení na hlavní část stadionu, což je stará tribuna, bylo vydané minulý týden. Teď už je to jen na městu, kdy se začne s pracemi,“ uvedl Jiří Dušek, předseda představenstva FK Ústí nad Labem. Jenže statutární město doplňuje Duškovy informace o další detaily.

„Zatím ještě nemáme projektovou dokumentaci, až bude výběrové řízení, což počítám, že nebude dříve než do konce kalendářního roku, tak se na stadionu s pracemi nezačne. Navíc pro tento rok nemáme v rozpočtu vyčleněny na přestavbu žádné peníze,“ dodal vedoucí odboru investic magistrátu města Ústí nad Labem Ivo Zíka.

Podle Zíky je celková rekonstrukce rozdělena do dvou etap. „V první etapě by se měla zbourat stařičká tribuna a místo ní se postaví nová. V jejích útrobách budou šatny, sprchy, místnosti pro realizační tým a zázemí pro rozhodčí. Na tribuně budou mít zvláštní místa novináři, členové televizních štábů a VIP hosté. Ve druhé etapě se musí rozšířit nová tribuna do stran o další místa, musí se udělat vyhřívaný trávník a odpovídající osvětlení. Koncepce je schválená. Příští týden se sejde projektová komise a bude řešit otázky stavebního povolení pro druhou etapu. Na ní jsme ještě nedostali od týmu stavební povolení. Rekonstrukce musí být provozně provázána. Projektant bude stadion rekonstruovat najednou,“ uvedl Zíka.

Na konci května Deníku řekl bývalý předseda představenstva FK Ústí Linhart, že nejpozději na podzim se začne s demolicí staré tribuny a výstavbou nové. Město na to přispěje 90 miliony korun. „Celková částka rekonstrukce bude asi 180 milionů,“ spočítal Jiří Dušek z FK Ústí.

Co se změní:
1. etapa: zbourání hlavní tribuny, postavení nové, vybudování zázemí pro hráče, rozhodčí a média.
2. etapa: rozšíření nové tribuny, položení vyhřívaného trávníku, namontování světel.

ESHOP: LEVNĚ KOPAČKY, DRESY, MÍČE, TAŠKY GOL VOSYKA ZDE