Vúvodním kole dojde khistorickému okamžiku Na Stínadlech, kde Ústečané sehrají vazylu první prvoligový zápas po 51letech– vneděli 18.července nastoupí od 15hodin proti Mladé Boleslavi. „Slosem jsme spokojení. Ikdyž já si přál spíš Spartu nebo Slavii, abychom nalákali na stadion hodně fanoušků,“ pousmál se sportovní manažer Stanislav Pelc. Ústečané uzavírali sázky na prvního soupeře a právě na Středočechy prý vtipech zapomněli. Po nich narazí na Brno, Liberec, Olomouc a pak na Teplice.

Ty vstoupí do Gambrinus ligy utkáním na půdě Slovácka, které letos bojovalo jen ozáchranu. „Chtěli jsme začínat venku, což se nám splnilo,“ byl rád Petr Heidenreich, ředitel komunikace klubu. Severočeši prý nějak zvlášť los nezkoumali. „Všichni budou chtít dobře začít a soupeře si nevyberete,“dodal.
V5.kole bude celý region na nohou, neboť dojde na derby Ústí– Teplice. „Všichni se na to těšíme a přáli bychom si, aby bylo vyprodáno,“ zaznělo natěšeně zobou táborů už dříve. Týden nato se půjde Na Stínadla znovu, tentokrát na šlágr Teplic se Slavií.
Mistrovská Sparta hostí oba Severočechy závěrem podzimu. Letos se bude končit 16.kolem 13.listopadu.

severočeské hity
Ústí– Teplice (5.kolo,)
Teplice– Slavia (6.kolo)
Ústí– Slavia (12.kolo)
Sparta– Teplice (12.kolo)
Sparta– Ústí (15.kolo)
Teplice– Ústí (19.kolo)
Slavia– Teplice (20.kolo)
Slavia– Ústí (26.kolo)
Teplice– Sparta (26.kolo)
Ústí– Sparta (29.kolo)

PAVEL MIKEŠ, VÍT HNÍZDIL