Proč jste se vlastně rozhodl kandidovat na post předsedy OFS?
Vzhledem k tomu, že jsem rozhodčí téměř 10 let a v současné době také členem komise rozhodčích ÚKFS, začal jsem se o problematiku v našem okrese zajímat blíže. Dospěl jsem k názoru, že je zde zapotřebí udělat několik změn, které se týkají chodu celého okresu. Od složení komisí počínaje po servis pro oddíly konče. Nejsem ani politik a ani nemám blíže k tomu či jinému oddílu, takže jsem tu pro všechny, a to stejným dílem.

Měl jste velmi úspěšnou kampaň…
Za prvé probíhala prostřednictvím osobních setkání se zástupci oddílů. Také jsem na e-maily posílal prezentace, vložil jsem je i ve tvaru videa na sociální síť Facebook. V neposlední řadě mi pomáhali lidé, kteří mě znají a chtěli, abych vyhrál.

Byl jste před samotnými volbami nervózní?
Tak kdybych řekl, že ne, asi bych lhal. I když jsem věřil, že to dobře dopadne, nejistota je vždycky, protože jak to bývá všude a vždycky, hlas vám slíbí 110% oddílů.

Cítil jste hodně důvěru okolí, že jste si tak věřil?
Ve zvolení jsem opravdu věřil až v den voleb, když jsem cítil podporu většiny oddílů. Byla jen otázka, jakým poměrem vyhraji. Překvapivý tak byl pro mě hlavně poměr hlasů, který jsem získal. Z 35 hlasujících bylo odevzdáno 34 platných hlasů. Z nich jsem jich získal 28.

Oslavil jste své vítězství?
Dá se říct, že vítězství je ještě daleko, alespoň tedy pro mě. Plánuji menší oslavu v kruhu lidí, kteří mi pomáhali, ale bude to spíše jen poděkování za všechno, co pro mě udělali. Ta pravá oslava vypukne, až budeme mít vyřešené všechny problémy, se kterými se nyní potýkáme.

Jaké tedy můžou fotbalisté, funkcionáři a fanoušci čekat změny po vašem vítězství?
Prvním krokem bude zřízení právní subjektivity, abychom se stali samostatnou „společností“ se všemi právy a povinnostmi. Toto nám umožní uzavírat smlouvy s případnými sponzory či dárci a nebudeme muset mít zprostředkovatele, jak je tomu doposud. Dalším krokem je transparentnost celého řízení soutěží, zapojení všech funkcionářů do dění okolo našeho fotbalu. Pro hráče a příznivce fotbalu připravujeme oficiální stránky OFS, kde budou všechny informace z našeho OFS, počínaje informacemi o hospodaření, statistiky z utkání, výsledky, střelci, zajímavosti, fotky, rozhovory a spousta dalších informací, které nyní nejsou k dispozici. Dalším krokem je změna ve všech komisích, co se způsobu řízení a rozhodování týká - od rozhodčích, přes STK, komisi mládeže, trenérsko-metodickou komisi, až po disciplinární komisi. Usnadníme a ušetříme jak OFS, tak oddílů čas i finance.

Co je pro vás prioritou?
Prioritou každého předsedy je určitě bezproblémové vedení soutěží po celou dobu jeho působení. Pokusím se získat sponzory pro naše soutěže. Také chystáme návrh změn, co se týká soutěží dospělých i mládeže, ale v tomto bych nechtěl předbíhat čas. A v neposlední řadě musí být spokojeni všichni, kteří do fotbalu dávají svoje peníze, čas a úsilí. Toto je potom vizitka našeho vedení soutěže, za které jako předseda odpovídám.

V čem vidíte slabiny fotbalového okresu Teplice?

V současné době se potýkáme s nedostatkem hráčů ve všech věkových kategoriích. Musíme zanalyzovat důvody úbytku a pokusit se všemi možnými silami tento problém vyřešit, protože bez hráčů hrát fotbal nelze. Další věc je finanční stránka klubů a OFS. Jak jsem již zmiňoval, budeme se snažit oslovit větší společnosti a pokusíme se od nich získat prostředky pro oddíly i pro řízení soutěží.

Co je naopak předností?
Předností je samozřejmě fakt, že fotbal se u nás hraje téměř na všech úrovních od okresu až po 1. ligu. Jsme celkem velké město a dětí a potencionálních hráčů je zde opravdu mnoho. Jen si musíme zvolit správný způsob, jak je oslovit a ukázat jim, proč je fotbal ve světě tím sportem číslo 1.

Říká se, že když je předsedou rozhodčí, nedělá to dobrotu. Jak se budete bránit možným spekulacím o podjatosti?
Nevidím v tom žádné negativa. Nyní působím v utkání ČFL a divize a myslím si, že zkušenosti, které jsem získal jako rozhodčí, mi pomohou mnohem více, než kdybych byl bývalý funkcionář. Také mám zkušenosti od kolegů z kraje a jsem v kontaktu s různými lidmi, kteří se ve fotbale pohybují celý život. Když se podíváte do ostatních okresů a krajů je většina lidí, kteří řídí okresy a kraje z řad bývalých rozhodčích.

Jací lidé jsou v komisích? Jsou to lidé, kterým stoprocentně věříte?
Samozřejmě, že ano. Pokud bych jim nevěřil nebo pokud by se tam dostali lidé, kterým bych nevěřil, nemohl byt to zaštitovat jako předseda. Prosazení svých lidí do výkonného výboru a komisí byla podmínka, kterou jsem oddílům sdělil a je vidět, že ji na sto procen akceptovali a dali nám šanci se předvést.

Proslýchá se, že se nový předseda moc nelíbí FK Teplice, který OFS vyhostí ze Stínadel. Co je na tom pravdy a jak tuto situaci budete řešit?

Neřeším, jestli se líbím či nelíbím tomu či jinému oddílu. Udělal jsem za vším tlustou čáru a my jako vedení OFS začínáme od nuly. Problémy s FK Teplicemi nemáme a nevidím důvod, proč bychom je měli mít. Jestli to FK Teplice chápou jinak, je to jejich názor. Nemluvil bych o tom jako o vyhoštění. Dostali jsme výpověď z nájmu prostor z důvodu vyšší nabídky. Přestěhujeme se tedy do jiných prostorů, které již máme připravené.