Žlutomodrým" bude šéfovat po nečekaně zesnulém Františku Hrdličkovi. „I když jsem ve fotbale ničeho nedosáhnul, snažil jsem se ho vždy hrát. Mám ho moc rád, moji dva synové navíc hráli za klub v mládežnických kategoriích. Navázat na práci pana Hrdličky bude velmi těžké, udělal toho pro teplický fotbal moc," řekl včera na tiskové konferenci, při níž byl jmenován do měsíc neobsazené funkce.

Kdy vám předseda představenstva Pavel Šedlbauer oznámil, že budete nový ředitel?
Bavili jsme se o tom dva týdny, byly různé varianty. Definitivně jsem se to ale dozvěděl až dopoledne. Bylo to pro mě částečné překvapení.

Jste vystudovaný chemik, takže bude pro vás nyní důležité sladit klub v co nejlepší sloučeninu, aby vše klapalo?
Nevím, která je nejlepší sloučenina. (úsměv) Samozřejmě je důležité, aby lidé táhli za jeden provaz, v podstatě jako v každém oboru. Nyní budu potřebovat čas, abych se detailně seznámil s chodem klubu a promluvil se všemi novými kolegy.

Pan Hrdlička řídil vše – od přestupů až po ekonomiku klubu. Jak tomu bude nyní?
Máme představu, než s ní ale vyjdeme ven, tak jí musíme detailně probrat. Na všech postech jsou ale profíci. Chceme jim dát větší prostor, ale i větší odpovědnost za výsledky. Jestli bude trenér sportovní manažer? I to je varianta, kterou se budeme zabývat. Změnou to chceme posunout trošku dál. Klub se bude decentralizovat. Za sebe ale můžu říct, že není důvod zasahovat do řízení A-mužstva. Necháme ho zatím tak, jak to je. Ale rád bych se osobně seznámil se všemi hráči áčka.

V Teplicích město fotbalový klub finančně příliš nepodporujete. Budete se to snažit změnit?
Pokusíme se jednat s městem o podporu, hlavně mládeže. Vím, že v minulosti to nebylo jednoduché, nikdy se to moc nepodařilo. Naší povinností ale je se o to po volbách pokusit.

Jaké si dáváte cíle při nástupu do své funkce?
Rád bych, abychom dále rozvíjeli naši mládež. Pokud by se nám podařilo dotáhnout do konce tréninkové centrum mládeže, tak by to bylo úplně perfektní. Dále řešíme osamostatnění profesionálních klubů první a druhé ligy, což na mě působí jako logický krok. Mám v hlavě i dalších pár věcí, ale ty bych nejdříve rád probral s kolegy v klubu.

A co sportovní cíle? V minulosti se o nich nemluvilo příliš směle…
Nejvyššími ambicemi klubu může být titul nebo alespoň poháry. Jako fanda jsem si nepřál nikdy nic jiného. Nemyslím si ale, že to, co vyhlašoval pan Hrdlička, bylo málo ambiciózní. Je potřeba vždy zhodnotit, jestli na to má klub potenciál – finanční i výkonnostní. Nebudu proto říkat, že do roka vyhrajeme titul, a do tří Ligu mistrů. (úsměv)