Výhra ve 2. kole

V hotelu Panorama, kde valná hromada volila nového svazového šéfa, mohl vyhrát už v 1. kole, chyběl mu jen jeden hlas. Z 36 možných hlasů jich bylo nutné získat 19, tedy nadpoloviční většinu; Hrdličkovi jich v hlasovací urně přistálo 18. Kromě něj postoupil do 2. kola  s dvanácti hlasy Jan Skýpala, kandidát FK Teplice, třetí Petr Procházka obdržel pouze čtyři hlasy a z další volby byl vyřazen.
Druhé kolo určilo vítězem celkem jednoznačně Hrdličku, Skýpalu porazil 23:12.

Špinavá kampaň

Právě to, že proti sobě stáli Hrdlička a Skýpala, kamarádi a srdcaři klubu ze Stínadel, bylo největším magnetem voleb. Provázela je mocná zákulisní jednání a také špinavá kampaň, která volby doprovázela.
Podle mnohých šlo totiž ve volbách i o to, jestli se v okrese Teplice udrží moc českých fotbalových rozhodčích. Ty měl reprezentovat právě Hrdlička.

„Budu kandidovat za sebe. Mou nejsilnější touhou je navázat na dobré jméno svého táty, mám z fotbalového hnutí odezvu, že jim to jméno chybí. I proto jsem se rozhodl, že zkusím kandidovat na předsedu okresu. S tátou jsem o tom debatoval, vždycky jsem chtěl dělat funkcionáře. Jeho smrt to všechno urychlila," říkal nový předseda OFS Teplice ještě před samotnou volbou.

Během ní se snažil zachovat klid, volby a vše kolem nich ho  stresovalo. „Už chci, aby byl konec, ať to dopadne, jak to dopadne. Strhlo se okolo toho hodně humbuku, vyústilo to někam, kam jsem nechtěl, aby se to dostalo. Dokonce jsem byl v týdnu ochotný se kandidatury vzdát," neskrýval."

To, že v zákulisí nebylo vše čisté, okomentoval Jan Skýpala: „Vadí mi, že kampaň ovlivňovaly anonymy. Ukazuje to jakousi problémovost našeho okresu. Na mě ale ty anonymy nemířily," podotkl.

Unesl porážku

Poražený kandidát teplického fotbalového klubu, který po svém případném zvolení chtěl zastřešit okresní oddíly krajským velkoklubem, byl z výsledku voleb rozčarovaný. „Jsem velmi zklamaný a nemile překvapený. Čekal jsem, že mě kluby podpoří více. Při osobních rozhovorech mi dávaly najevo své sympatie a slibovaly hlasy," krčil Skýpala rameny.

Martinovi Hrdličkovi ale sportovně pogratuloval, porážku unesl s grácií. „Blahopřeji mu! Známe se delší dobu, určitě budeme spolupracovat. Myslím si, že spolupráce velkého klubu s těmi menšími je na okrese nezbytná."

Táta by byl pyšný

Spolupráci s klubem svého srdce potvrdil i Hrdlička. „Chci s FK Teplice spolupracovat ve všech směrech, je to klub mého srdce. Chci vše dělat tak, abych tátu nezklamal, navázat na jeho práci. Budu se snažit vždy držet slovo a pracovat férově, on byl a je můj vzor."

V nástupu na funkcionářskou dráhu vidí mladý Hrdlička s tátovou kariéru určitou paralelu. „Stal se předsedou Spartaku Bystřany někdy ve 22 letech. Já jsem starší, ale to víte, že jsem nad tímhle také přemýšlel. Doufám,  že by táta byl na mě pyšný, když by se dozvěděl, že začínám funkcionařit."

Chce pomáhat

Hrdlička chce pro kluby získat více peněz, oceňuje pracovitost většiny funkcionářů. „Já dělám hráčského agenta, za svou práci beru peníze. Funkcionáři na okrese se ale věnují své práci bezplatně, žijí fotbalem celé dny. Například takový pan Prokop z Košťan. Jedinou odměnou je mu pak radost z vítězství nebo to, že vychová fotbalový talent. Pro mě je proto nesmírně zavazující být předsedou a pomáhat těm menším klubům, které mají ve svých řadách podobné nadšence, dobrovolné funkcionáře," uzavřel nový předseda OFS Teplice.