"Z uvolnění trenéra Rady jsme neměli radost. Filozofie klubu je ale taková, že tu nechceme nikoho za každou cenu držet," řekl na úvod Pavel l Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice a. s. a viceprezident AGC Flat Glass Europ. Proč Přerost? "Má dokončené veškeré vzdělání, které je potřeba. Na funkci asistenta pracuje už dlouho, zná detailně mužstva, filozofii klubu, jeho cíle. Navíc se podílel s panem Radou na předchozím týmu. Vidíme v tom určitou kontinuitu. I pod Lukášem budeme chtít hrát o evropské poháry."

"Jestli jsem měl obavy, když mi nabídku vedení předložilo? Trošku ano, ale hodně mě podpořil trenér Rada. Řekl mi, abych neváhl. Byla to od něj velká podpora. Je snem každého trenéra trénovat v první lize. Vím, že je to zodpovědná práce vůči klubu, hráčům, fanouškům. Děkuji za důvěru. Beru jí i jako určité ohodnocení mé práce v klubu. Nesmírně si toho vážím. Snažím se pracovat z vlastními odchovanci. Budu se snažit navázat na práci trenéra Rady," byla první slova nového trenéra Lukáše Přerosta. "Během léta se budeme snažit mužstvo připravit tak, abychom ligu rozjeli co nejlépe. Určitě je důležité, aby se nám podařilo vybudovat co nejsilnější tým."

"Protekční synek? Na to jsem si za těch patnáct let zvyknul. Na mě bude, abych ukázal, jak to doopravdy je," řekl Přerost na přímou otázku ohledně možné protekce. Lukášův tatínek Jaroslav totiž je členem představenstva FK Teplice a.s. "Táta nikdy neměl radost, když jsem šel v Teplicích o krok výš. Proč? Týká se té mé předešlé odpovědi."

"Když jsme se ptali trenéra Rady na jeho názor, co se postu nového kouče týče, tak Lukáše Přerosta jednoznačně doporučil," prozradil ředitel FK Teplice František Hrdlička.

O hráčském kádru promluvil Pavel Verbíř, sportovní manažer FK Teplice. "Na odchodu jsou Smejkal a Stožický. Lukáš Zoubele už přestoupil do Jablonce. Lácha, Moulis, Jablonský, Melunovič a Jungr se nám vracejí z hostování. U Jungra záleží na tom, jestli na něj uplatní Jihlava opci.  Stejně tak to je i s Hoškem, který hrál v Polsku. Smlouvu prodlužili Slavík a Krátký. Na posilách se intenzivně pracuje, věřím, že do zahájení letní přípravy některé hráče ulovíme." Přerost Verbířova slova doplnil: "Chtěli bychom na každý post jednu posilu. Nejvíc nás tlačí bota na postu levého beka."

Odchody? Spekuluje se o přestupu Mahmutoviče do Slavie. "Něco tam bylo, ale nic konkrétního. Mamuta trošku přibrzdilo zranění. Teď je na dovolené a myslím, že se zapojí s námi do letní přípravy. Samozřejmě se ale lukrativní nabídce nebráníme," připustil Verbíř. Na konto spekulací o přestupu Egona Vůcha do Plzně, o kterém spekulovala média, zavtipkoval: "To byl nějaký apríl." S vážnou tváří pak ale rezolutně řekl, že "to není pravda."

Teplice zahájil pod Přerostem letní přípravu 18. 6. v 9 hodin. Poté budou trénovat celý týden v Proboštově. Od 25. 6. absolvují týdenní soustředění v Modré, v jehož rámci sehrají přátelské zápasy s druholigovým ruským Tjumenem a prvoligovou slovenskou Nitrou. V červenci čeká žlutomodré turnaj v Nové Včelnice (Budějovice, Slavia, Příbram). Přerostovi svěřenci pak pojedou na soustředění do Německa. Jeho vrcholem bude přátelský zápas v Berlíně s Herthou (13. 7.). Hoší ze Stínadel budou ladit formu v domácích podmínkách. Utkají se s Žižkovem (nespecifikované městečko na Teplicku), generálku obstará zápas s Roudnicí (místo dle losu). Liga startuje 28. 7.

Lukáš Přerost se narodil 11. 8. 1977. Začínal v útoku, postupem času se posunul do obrany. Po vážném zranění se z role hráče přeorientoval na trenérskou práci. V Teplicích prošel téměř všemi mládežnickými kategoriemi. Byl koučem prvoligového staršího dorostu, trénoval i B mužstvo. Loni povýšil na funkci asistenta hlavního trenéra.