„Po sedmi zápasech máme osm bodů, to jsem si tajně přál,“ svěřil se trenér vítězů Svatopluk Habanec.

„Jsme rádi, že se nám podařilo prolomit smůlu. Konečně jsme dali gól a hned z toho byly tři body,“ juchal Zdeněk Volek. Ústecký hrdina utnul půst po 324 minutách!

Bylo to předlouhé čekání nováčka na první domácí tříbodový a gólový zápis, ovšem stálo za to. První část příliš záživný fotbal nenabídla, ale po změně stran utkání nabralo grády. Zatímco v předešlých duelech Ústečané v závěru odpadávali, tentokrát rozpoutali ofenzivní peklo a po zásluze si došli po čtyř zápasové odmlce pro vítězství. Volek se pod něj podepsal v 54. minutě výstavní bombou do šibenice z 30 metrů!

„Ve druhé půli jsme začali hrát aktivně a podařilo se nám dát gól. Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ smál se úspěšný střelec.

Radost neskrýval ani ústecký kouč Habanec. „Kámen ze srdce spadl nejen nám, ale i fanouškům. Na čtvrtý pokus se nám povedlo doma zvítězit, za druhý poločas jsme si to zasloužili,“ zdůraznil. „Ve druhé půli jsme se hnali za vítězstvím, vytvořili jsme si několik šancí a je škoda, že tam spadl jen jeden gól.“

Armě pomohla k důležitým třem bodům i zkušenost v podání dvou harcovníků. Obránce Tomáš Janů, který naskočil k prvnímu utkání po příchodu z Liberce, spolehlivě zastavoval útočné výpady Klokanů po křídle. Záložník Michal Doležal zase dirigoval útočné šiky domácích a ve svém jubilejním 300. zápase v lize nezklamal.

Ústečané po utkání slavili se svými fanoušky, naopak hráči „Bohemky“ před zaplněným hostujícím kotlem zpytovali svědomí.

„První poločas jsme mohli jít do vedení, ale nepodařilo se nám to tam protlačit. Ve druhém už bylo Ústí nebezpečnější a Volek vstřelil krásnou branku. Snažili jsme se vyrovnat, ale byli jsme jaloví. Nedařila se nám kombinace a chybělo nám víc odvahy v zakončení,“ smutnil trenér Pražanů Pavel Hoftych.
Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Branka: 54. Volek. Rozhodčí: Hrubeš – Zlámal, Jiřík. ŽK: Benčík, Novák – Nikl, Hartig. Diváci: 2558.

Ústí n.L.: Novák 2 – Polák 3, Džuban 3, Valenta 3, Janů 3 – Doležal 3 (72. Franc 3), Martykán 3, Zachariáš 3, Volek 2 (79. Benčík) – Kraut 3 (81. Krbeček), Jindráček 3. Trenér: Habanec.

Bohemians: Sňozík 3 – Jindřišek 3, Lukáš 3, Nikl 3, Rychlík 3 – Moravec 3, Štohanzl 3, Kaufman 2 (82. Cissé), Trubila 3 (53. Držík 3) – Hartig 3, M. Nešpor 3 (75. Škoda). Trenér: Hoftych.