Klub prozatím nesáhl k testování případných nových akvizic, zároveň ani nepočítá s odlivem svých opor.

„Jsou posty, které nás trápí, ale v první řadě pracujeme s mladými talentovanými hráči a pokud možno s odchovanci. Tým se nám daří držet pohromadě a je snaha ho ještě víc stmelit,“ vysvětlil kouč Jiří Plíšek. Nevyloučil ale angažování mladého beka Víta Beneše, o kterém klub uvažoval už v zimě. „Zatím je to ve fázi nástřelu,“ řekl kouč, který vsadil na nového parťáka u kormidla Frťalu. „Je to místní člověk a je velmi zkušený pro práci na pozici asistenta. Očekáváme i novou energii a oživení týmu.“

Severočeši chtějí udržet kádr pohromadě, třebaže je o jejich hráče zájem. „Nabídky jsou, žádná ale nyní neleží na stole,“ podotkl ředitel komunikace Petr Heidenreich s tím, že svolení k hledání nového působiště dostali Michalové Doležal a Gašparík i Japonec Osama Elsamni a Andrej Hesek, který sezonu strávil na hostování v Senici.

Na prvním srazu se vyvrátily spekulace o možném odchodu stopera Petra Lukáše do Slavie. „V Teplicích mám platnou smlouvu. Nikdo se mnou nejednal, tak to nechci rozebírat,“ odvětil kapitán.
Tepličtí nadále plánují spolupracovat s Ústím, které je nováčkem první ligy a budou se s ním dělit o stadion Na Stínadlech. „Dohoda je připravená, chybí už jen podpisy,“ doplnil Heidenreich.

Čtvrtý tým posledního ročníku Gambrinus ligy sehraje první přípravné utkání už tuto sobotu v Lounech, kde se utká s Bohemians 1905.