Jsou sehraní, drží neporazitelnost, disponují nejlepší ofenzivou a mají na hřištích soupeřů nejlepší bilanci ze všech. To jsou hlavní důvody, proč fotbalové lize vévodí na začátku její druhé třetiny fotbalová parta z Teplic.

A kralovat bude minimálně do dnešní dohrávky 11. kola, po které jí může na pozici lídra v případě vítězství nad Plzní vystřídat Jablonec.

„Samozřejmě jsme rádi, že nám to takhle klape. Daří se nám doma i venku,“ řekl teplický brankář Tomáš Grigar, jedna z opor týmu. V sezoně vychytal v nejvyšší soutěži už šestkrát čisté konto.

Tepličtí se mohou spolehnout na produktivní útočnou sílu, jako jediní mají ve statistikách průměrně dvě vstřelené branky na zápas. „Nechci přehánět, ale myslím, že ofenzívu máme v lize opravdu nejlepší. Hlavně, aby nám to vydrželo.“

Už na předsezonní tiskové konferenci teplický kapitán Petr Lukáš hovořil na téma, jak je důležité sbírat body na soupeřových hřištích. Teplice jich mají na svém kontě zatím 14. To číslo nemá v lize konkurenci.

„Venku se nám v minulých sezonách nedařilo, což nás z top špičky sráželo. Jsem rád, že je to nyní jinak. Všechno je o hlavě, psychice,“ prohlásil zkušený stoper Lukáš.

Partu ze Stínadel vynesla na pomyslný trůn i dokonalá sehranost týmu. „Většina kluků je tady dlouho, sestava si sedla, jsme na sebe zvyklí, víme, co od koho čekat. Je důležité, že se podařilo udržet opory týmu, od zimy prakticky nikdo neodešel. Asi i proto hrajeme dobrý fotbal,“ hledal další příčinu kvalitní formy gólman Grigar.

Třebaže přiznal, že ho pohled na tabulku těší, euforii se snaží teplický trenér Jiří Plíšek krotit. „Vážíme si toho, kde se nacházíme, ale je za námi teprve jedenáct kol a je třeba přemýšlet jen nad příštím zápasem,“ řekl na tiskové konferenci po sobotní výhře 3:0 v Příbrami kouč Teplic.

V jedenáctém kole prodloužili sérii bez porážky na hřišti Příbrami, kde vyhráli 3:0. Dva góly vstřelil Jakub Mareš, třetí branku dala ikona Teplic Pavel Verbíř.

Příbram – Teplice 0:3

Poločas: 0:1

Branky: 34. a 60. Mareš, 83. Verbíř. Rozhodčí: Adam – Chytil, Slavík. ŽK: Videgla – Klein, Vachoušek. Diváci: 1200.

Příbram: Krbeček 3 – Šmejkal 4, J. Štochl 4, Müller 4, Pleško 3 – Huňa 4, Tarczal 2, Hušbauer 4 (77. Videgla), Dort 5 (57. Nohýnek), Klesa 3 – Rodrigues 4 (73. Pilík).

Teplice: Grigar 2 – Matula 3, Lukáš 2, Smejkal 3, Vidlička 3 – Ljevakovič 2 (80. Stožický), Klein 4, Vachoušek 3, Verbíř 2 – Mareš 2 (75. Vondrášek), Mahmutovič 3 (89. Kalivoda).

Zpracovali Martin Košťál a Vlastimil Novotný