Nováčky II. třídy jsou FK Stavoren Kostomlaty pod Milešovkou A, vítěz III. třídy, a druhý v tabulce Baník Modlany B. Favorita nové mistrovské sezóny v této chvíli těžko odhadnout. Mohla by jím být rezerva TJ Proboštov (v minulém ročníku se jí nevydařil útok na postup a skončila za vítězem z Košťan na druhé příčce), rovněž FC Sokol Háj se zřejmě bude chtít pokusit o víc, než třetí místo, které získal v uplynulé sezóně. Zvědavý bude příznivec okresního fotbalu na výkony B mužstev v soutěži. Ať už SK SIAD Bílina B, nováčka z Modlan, FK Duchcov B či SK Viktorie Ledvice B.

Mezi favority jsou Zabrušany


Stejně jako v nejvyšší soutěži – Přeboru okresu, bude hrát ve III. třídě dvanáct družstev. Soutěž by měli oživit oba nováčkové.Vítěz uplynulého ročníku IV. třídy Sokol Křemýž a postupující druhý v tabulce za ním Baník Ohníč B. Hodně šancí mezi tipovanými favority je přikládáno Baníku Zabrušany, jemuž náhlý pokles formy v závěru uplynulého ročníku sebral naději konkurovat rivalům ve špici a postoupit mezi elitní dvanáctku okresu, a FK Újezdeček. Ambiciózní mužstvo trenéra Stanislava Mixy dozrává a útok na postup zřejmě zahrne mezi cíle nastávajícího ročníku. Rovněž Srbice a nový trenér A mužstva Karel Chlad by se těšili, pokud by se jejich rezerva prosadila k postupu.

Černý kůň je z Měrunic


Desítku družstev bude mít tzv. „pralesní liga,“ IV. třída okresu má černého koně v mužstvu FK obec Měrunice. Trenér Karásek vytvořil v malé obci Teplicka tým, který na jaře letošního roku překvapil výbornými výsledky, pasujícími jej na nejlepší mužstvo jarní části soutěže. Otazníkem je výkonnost nováčka, rezervy Baníku Osek. Zkušené mužstvo mají v AFK Teplice, do bitvy o postup může promluvit Sokol Kladruby. Vrátit se zpět do III. třídy budou jistě chtít v Bořislavi. Jazýčkem na vahách favoritů může být FK Lahošť, po zlepšení výkonnosti rezervy touží v Kostomlatech. Černého Petra by po skončení ročníku neradi znovu ukládali do své sbírky v Lysci.