Po závěrečném hvizdu se tepličtí fotbalisté klátí na trávník. Přežili! Přestože byli sužováni chřipkou, svaz rozhodl, že musejí nastoupit. V Olomouci bojovali ze všech sil, těch měli ale sakra málo. A třebaže zanechali dobrý dojem, museli skousnout debakl 2:6.

Krutým způsobem přišel lídr první ligy v dohrávce 15. kola o neporazitelnost. Naopak pro Olomouc to byla velmi snadná pátá výhra v řadě.

Teplice nastoupily proti Sigmě bez čtyř hráčů ze základní sestavy Smejkala, Vidličky (oba prasečí chřipka), Ljevakoviče a Verbíře. K tomu dalších pět mužů, co vyběhlo na hřiště, bylo napadeno virem. CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Jak to vidí Oldřich Bubeníček z Bíliny

Asi velký důvod k oslavě mělo vedení ČMFS po skončení pondělní dohrávky 15.kola fotbalové ligy, ve kterém Olomouc porazila Teplice. Jednak Teplice ztratily neporanitelnost a pražská Sparta se dotáhla již na tři body. Prostě řečeno, ten nepříjemný provinční klub konečně dostal pořádně na frak. A hned se musíme zeptat, hrála by v Olomouci za stejných podmínek Sparta nebo Slávia? Dovolím si také rychle odpovědět, nehrála. Pan Lubas by jistě měl na zřeteli zdraví hráčů a regulérnost soutěže. A proto se zeptáme ještě jednou, jaký je rozdíl mezi pražskými profesionály a těmi ze Stínadel. Normální fotbalový fanoušek si řekne žádný, každý kope za slušné peníze. Ale pan Lubas má asi jiný názor. Ohání se fotbalovou federací, ale ve hře jsou spíše opět peníze.
Televizní přenos, sponzoři a zdraví hráčů je až někde na konci seznamu. Je to od Olomouce opravdu takové hrdinství porazit v posledních dvaceti minutách chřipkou zdecimované mužstvo. Samozřejmě, že není. Ale body se vždy počítají, jsou to prémie od vedení mužstva až po náhradníky na lavičce. A body mohou přitáhnout další sponzory a další sponzoři přinesou další peníze. Pokud se teplický fotbalový šéf Hrdlička rozčiloval, rozčiloval se oprávněně, pokud před kamerou po zápase trenér Plíšek hledal diplomatická slova, zaslouží si uznání. Prostě nucená dohrávka ukázala v jakém bahně se český fotbal nachází, nejen výkonem reprezentace v Emirátech, ale i chybějící úctou člověka k člověku. A úplně na závěr, kdyby Teplice nenastoupily byly by potrestané, kdyby nastoupily s divizní rezervou byly by potrestané. Ale kdo bude potrestaný, pokud po zápase onemocní další hráči, pokud se nemoc zkomplikuje a pokud třeba některý hráč zemře?