Osek v derby III. okresní fotbalové třídy vyhrál 2:0, vítězství nad smrtí ale bylo pochopitelně mnohem cennější. Střet Senického s vlastním brankářem Romanem Machem a protihráčem Patrikem Váňou vypadal děsivě, podle sekretáře TJ Hrob Jiřího Sedláčka z něj však nelze nikoho vinit. „Byla to spíš nešťastná shoda několika špatných událostí. Ani hlavní rozhodčí Bůžek ho neklasifikoval jako faul. Všichni jsme ale hned viděli, že je zle," vzpomíná na osudový okamžik.
„Váňa Senického trošku přistrčil, gólman Macho do toho vlítnul. Bylo to hrozný. Senický narazil trupem na koleno protihráče a odlítnul jako hadrovej paňák," otřepe se Petr Kroft, hráč Baníku Osek, jenž společně s dalšími spoluhráči pomáhal se záchranou hrobského fotbalisty.

„Věděli jsme, že má zapadlej jazyk, že mu ho musíme vyndat. Vůbec to ale nešlo byl v křeči, oči v sloup, chroptěl. Až pak nás napadlo dojít pro praporek a pusu mu prostě vypáčit," líčí Václav Müller, který k Senickému přiběhl s rohovým praporkem. „Hodně o tom, jak zachraňovat, věděl Pepa Müller. Řekl nám, že ho máme dát na bok a tak. My byli s Péťou spíš přes tu hrubou sílu."

Celá oživovací akce trvala podle oseckých záchranářů v kopačkách maximálně minutu a půl. Horší ale bylo čekání na sanitku. „To bylo strašný, trvalo to fakt dlouho, než přijela. Sice už dejchal, ale my z toho byli mimo," říká Kroft. „Na můj vkus její příjezd trval hodně dlouho, dvacet minut, možná i půl hodiny," potvrzuje Sedláček. „Celou tu dobu se samozřejmě nehrálo. Sanitka pak přijela spodním vjezdem přímo na hřiště. Dlouho trvalo, než ho naložili. Nebyl totiž ve stavu, který by dovoloval převoz. Oživovali ho dobrých pětadvacet minut. Teď už je na tom dobře, ale od hlavy do pasu nic necítil, nic si nepamatoval. Rentgeny a další vyšetření poté naštěstí žádné zranění zaplaťpánbůh nenašly," odfoukne si zhluboka hrobský sekretář.

Něco podobného by nikdo ze zúčastněných už nechtěl zažít ani v tom nejhorším snu, což potvrzují i slova Petra Krofta. „Mně to vše, co se mohlo stát, až později. Bylo mi z toho blbě." Jiří Sedláček byl také přímo u bezvládného Senického. „Stojíte nad chlapem, ze kterého odchází život. Hrozný. Na všech bylo vidět, jak je to vzalo," říká. „Chtěl bych oseckým klukům za celý oddíl poděkovat za záchranu Václavova života. Moc si toho ceníme," vzkazuje do Oseku.
„Já jsem na ty naše kluky hrdej. Nemáme v Baníku dobrou sezonu, tohle se ale clapům fakt povedlo. Lidskej život je to nejcennější," chválí osecké hrdiny Štefan Zajkaš, vedoucí oseckého áčka.