"Spadlo mi to krásně na nárt. Musel jsem se do toho položit, jinak bych míč hledal v zahrádkách za hřištěm. Viděl jsem, jak to zapadlo do brány a pak jsem hned dopadl na zraněné rameno. Takže jsem dál ležel na zemi, poslouchal radost fanoušků a spoluhráčů a bolest šla stranou," popisuje devětadvacetiletý ofenzivní záložník Modlan gólový okamžik.

Zmíněné rameno si poranil deset minut před brankovou situací, poté co špatně dopadl po přistrčení hostujícího Jelena. Výstavní branka vynesla teplickému odchovanci nominaci v prestižní anketě Gól snů na serveru sport.cz.

Ten využil střelecké nemohoucnosti českých reprezentatnů v kvalifikaci na MS v Severním Irsku a vybrané branky, včetně té Vavrincovy, dal hráčům Jarolímova výběru za vzor. Výstavní trefu Jana Vavrince ocenil hned po zápase i trenér Srbic Martin Luger, bývalý ligový brankář Teplic a Mostu.

"První gól jsme dostali těsně před přestávkou. Vavrinec to opravdu krásně trefil. Trochu mu usnadnili situaci naši obránci, kteří se ani nepohnuli," řekl Luger.

BERU TO S NADSÁZKOU

A co na to střelec? "Beru to s nadsázkou. Byl to hezký gól, ale kluci v repre jsou trošku jinde. Nemyslím si, že jeden krásný gól by mě mohl dávát jako příklad někomu z reprezentace, to určitě ne," usmívá se fotbalista, kterému nikdo neřekne jinak než Kocour.

Modlanský Jan Vavrinec s bolavým ramenem po vstřelení branky.

O tuto přezdívku se dělí se svým o dva roky mladším bratrem Tomášem. A právě Tomáš je v nerozlučné bratrské dvojici mnohem vyhlášenějším kanonýrem. Před dvěma roky se dokonce v dresu Baníku stal nejlepším střelcem krajského přeboru.

Jan je známý spíše jako velký bojovník, který nedá nikomu ani centimetr zadarmo a také velký rychlík, který má snad dvoje plíce. O tom, že srdce obou Kocourů bijí pro Baník, svědčí i fakt, že společně s Radkem Kupkou jsou jedinými hráči v současné sestavě, kteří před sedmi lety pomáhali vybojovat historický postup Modlan do nejvyšší krajské soutěže.

"Hodně si cením chvály od fanoušků a obzvláště od nestora modlanské kopané Františka Ernygra. To je pro mě velká motivace při zápasech. Taky jsem rád za super partu která je momentálně v Modlanech, myslím že klubů s takovou atmosférou moc není ani v kraji ani v celé republice," uzavírá Jan Vavrinec.

Vidět a podpořit jeho krásnou trefu vykoupenou bolestí ramene můžete zde.