Dukla se z pasivního výkonu oklepala až v posledních 15 minutách a vypracovala si tři velké šance, ty ale zneškodnil brankář Grigar. Kvůli prohře se propadla o bod právě za Teplice.Domácí měli před zápasem problém vůbec poskládat obranu – ke dvěma karetním absencím se navíc přidalo i zranění Matuly z předzápasového tréninku, a tak dostal první ligovou šanci dvacetiletý stoper Otto Urma.

Dukla vsadila na zahuštěný střed pole a iniciativu přenechala domácím, kteří se ale jen těžko prosazovali a navíc jim vázl pohyb. Z nudy tak vytrhly diváky až události z 24. minuty: Litsingi vystihl mizerně rozehranou standardní situaci Dukly, za jeho kolmicí vysprintoval Mahmutovič a i přes dva obránce dokázal Litsingimu vrátit míč před prázdnou branku, jenže tam ho zablokoval padající Gedeon.

Domácí se domáhali penalty za ruku neúspěšně – a vzápětí mohli sami inkasovat. Po Marešově centru zleva Hošek promáchl a ve vápně byl osamocený Beauguel, jenže trefil jen boční síť.

Pak už zase poutaly pozornost nefotbalové věci. Po půlhodině přišla Dukla o mladého Španěla Néstora, který si při nešikovné otočce ve středu hřiště zřejmě pochroumal koleno, chvíli nato navíc podobné zranění postihlo i domácího Mahmutoviče.

Domácí se domáhali penalty celkem třikrát – před pauzou dvakrát za údajnou ruku a neúspěšně, v 54. minutě se ale dočkali. Vůch prokličkoval do vápna, zezadu ho srazil skluzem Polom a Krob nařízený pokutový kop s přehledem proměnil.

Tepličtí zápas dlouho kontrolovali a v 67. minutě byli po rohu blízko druhého gólu po Lüftnerově hlavičce těsně nad, pak ale začalo hned několik záložníků bojovat s křečemi.

Poslední čtvrthodinu tak dohrávala Dukla ve velkém náporu, který ovšem krotil bravurními zákroky domácí brankář Grigar. V 76. a 77. minutě vychytal Krmenčíkovi nebezpečnou hlavičku a pak i střelu z otočky a v 85. minutě i Čajičovu ránu z ideální pozice. Na víc už hostům čas nezbyl.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice – Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 54. Krob z pen. Rozhodčí: Královec – Kordula, Vysloužil. ŽK: Nivaldo, Grigar, Krob – Hanousek, Jeřábek, Považanec, Štětina, Beger. Diváci: 2920.

Sestavy:

Teplice: Grigar – Lüftner, Hošek, Urma, Krob – Takács, Ljevakovič – Vůch, Litsingi (87. Táborský), Nivaldo (77. Melunovič) – Mahmutovič (46. Kapolongo). Trenér: Ščasný.

Dukla: Chudý – Karavajev, Štětina, Jeřábek, Polom – Považanec (71. Krmenčík), Gedeon, Hanousek – Nestor (36. Berger), Beauguel, J. Mareš (84. Čajič). Trenér: Kozel.