„Vyhráli jsme, splnili jsme povinnost. Není až tak podstatné, zda jsme ve skupině první nebo druzí, protože jsme zátěž rozložili na všechny hráče,“ řekl Petr Rada, 53letý kouč FK Teplice.

Bylo by pro vás lepší hrát v sobotu o umístění v Tipsport lize v Berouně, nebo přípravný zápas se Sokolovem? (Teplice nakonec vinou výhry Liberce nepostoupily, a tak budou hrát v sobotu od 11 hodin na Angeru se Sokolovem - pozn. red.)
Mně je to jedno. Menší zdravotní potíže mají záložníci Stožický, Zoubele a útočník Mahmutovič, takže nás není tolik a v zimní lize jsou to dva zápasy. To znamená velký zápřah. Naštěstí se jedná pouze o nachlazení, nějaké nevolnosti, chřipku, tedy nic vážného. Brzy by měli být v pořádku.

Jak jste spokojen s nováčky na krajích zálohy Dolejšem z Jihlavy a Volkem z Ústí nad Labem?
Na nějaké hodnocení je zatím ještě brzy. Většinou jsme dělali hrubou přípravu, uvidíme, jak budou vypadat po soustředění na Kypru, kam odlétáme už v pondělí.

Zejména v prvním poločase se Dolejšovi, který dal po rychlé akci v 18. minutě i první gól utkání, dařilo. Souhlasíte?
Určitě. Vzhledem ke všem hráčům to v první půli bylo lepší. Ve druhém se na kvalitě utkání projevila celá řada střídání a návaznost nebyla taková.

Budete před odletem na Kypr kádr zužovat, nebo odcestujete všichni?
Na odpověď je brzy, uvidíme až po sobotě, to už budeme moudřejší.