Je na vás vidět, že nálada je dobrá?

Nálada je pozitivní. Všichni se těšíme na novou sezonu a trenéři asi o něco víc než hráči (smích). Věřím, že i ze strany hráčů tam bude potřebné zaujetí a morálka.

Do letní přípravy jste se pustil s novým asistentem Zdenkem Frťalou. Proč jste si vybral právě jeho?

Stejně, jak se hodnotí hráči, se čas od času hodnotí i kabina realizačního týmu. Dohodli jsme se, že uděláme změnu a rozhodli jsme se pro Zdenka Frťalu. Je to místní člověk a je zkušený na pozici asistenta. Očekáváme od něj i nový impulz, oživení.

Proč klub už nepočítá se zkušenými záložníky Gašparíkem a Doležalem, který by měl hrát za Ústí?

Chceme ve větší míře pracovat s talentovanými mladými hráči a snažit se vytvářet prostor pro odchovance. Michal Doležal tady odvedl fantastické služby a je potřeba mu poděkovat. V poslední sezoně už nastupoval sporadicky a pro něj i pro tým je rozumnější, aby pokračoval jinde. Nezaslouží si, aby vysedával na lavičce nebo na tribuně. Spolupráce s ním na úrovni klubu nekončí, pokud bude chtít, má tady v budoucnu dveře otevřené. U Michala Gašparíka to byly složitější peripetie, protože kvůli zranění toho tady moc neodehrál. Společně jsme vyhodnotili, že mu bude umožněno realizovat se někde jinde.

A co posily? Mohl by do Teplic přijít talentovaný zadák Vít Beneš?

Několikrát jsme se o něm bavili, ale zatím je to jen ve fázi nástřelu. Nějaké posty nás trápí, ale v první řadě pracujeme s odchovanci. Tým se nám zatím daří držet pohromadě a spíš je snaha mužstvo ještě víc stmelit a pokusit se maximálně pracovat s rezervami, které ještě má.

Ze sousedního Ústí si stahujete hráče z hostování Melunoviče a Jindráčka. Máte tam vyhlídnuté i další hráče?

Líbí se nám hráči, kteří tam byli na hostování (smích). Je potřeba připomenout, že kostru týmu jsem v Ústí vedl už já. Tehdy jsme hráli o postup, akorát se to vyhodnotilo tak, že to není reálné. Během čtyř let tam přišlo spousta hráčů, které znám a které jsem i doporučil. Milana Zachariáše jsem vedl ve Slavii a Ústí jsem ho nabídl, protože to je kluk s obrovským potenciálem a taky to dokázal. Můžu zmínit i svého rodáka Šmrhu, který byl doporučený mým otcem. S ústeckými hráči máme dobrou vazbu (úsměv).

Teplice už párkrát zkoušely Jana Martykána, který byl letos ústřední postavou Ústí. Toho byste nechtěl?

Teď to není na pořadu dne. Tím, že se Honzovi podařilo vykopat ligu s Ústím, by byl sám proti sobě, aby odcházel do Teplic. Byl pilířem týmu a za odměnu si může se svým Ústím ligu zahrát.

Co když dokáže, že na ligu má?

Vždycky se dá mluvit o všem. Honza je pracovitý hráč. Morálně a charakterově splňuje všechno pro to, aby se s ním dalo dál pracovat.

Co vůbec říkáte na postup Ústí?

Všichni Ústí gratulujeme, je to skvělý úspěch. Radujeme se z toho společně, protože to propojení mezi oběma kluby je i lidské. Myslím si, že jejich postup není náhoda. Opakovaně dokazovali, že kvalitu mají. Prokázala se výborná práce trenéra Sváti Habance a celého klubu. Všichni si zaslouží ocenění. Těžko říct, jak si v lize povedou. Bude záležet na složení týmu i na psychickém rozpoložení. V začátku sezony by měli využít toho, že jsou v euforii a položit základ konečnému slušnému umístění.

Už se těšíte na derby?

Představuju si plný stadion a vítězství Teplic (smích). Po takovém utkání bychom měli všichni odejít spokojení s tím, že to byl skvělý zápas a všichni se bavili. Vždycky ten, kdo vyhraje, je radostnější, a kdo prohraje, smutný, ale to by v ten moment nemělo být tím hlavním tématem.

Přípravné zápasy odehrajete po celém regionu. Co vás k tomu vedlo?

Máme snahu pracovat s fanoušky v okolních menších městech. Je to ideální příležitost propagace teplického fotbalu a jsme rádi, že se můžeme ukázat i v jiných městech. Je to výborné.

V pátek začíná mistrovství světa. Komu budete fandit?

Od malička fandím Brazílii, takže to tak zůstane.

Teplice mají stejné barvy jako Kanárci. Budete předvádět stejnou hru?

Takhle to nejde brát. Brazilci jsou jiný tým, jiní hráči a jiná nátura. My budeme hrát fotbal, na který máme schopnosti a pokud to bude fotbal, který bude o kousek úspěšnější než v posledních dvou sezonách, tak ta cesta bude správná.