V teplické brance chyběl Tomáš Grigar, jehož musel zastoupit věčný náhradník Martin Slavík. „Má zranění ještě ze zápasu v Budějovicích. Nejblíže to jde popsat asi jako těžký koňar, který se zatím moc nelepší. Má problém normálně chodit, takže těžko odhadovat, jestli bude pauza trvat týden, nebo dva,“ řekl Plíšek. Delší dobu mimo zůstane i zraněný defenzivní univerzál Matej Siva.

Derby bývají zpravidla vyhecovaná, to podkrušnohorské se ale aspoň mezi trenéry neslo v nezvyklém porozumění. „Naše zápasy jsou specifické tím, že bychom tomu druhému sami přáli body, ale to bohužel nejde. A remíza by nic neřešila,“ řekl Plíšek.

Ten, kdo odešel s prázdnou, byli nakonec Ústečané. „Začíná to být naše špatná tradice, neproměníme šance a k tomu uděláme dvě obrovské chyby. Slušela by tomu remíza, hráči se nebáli hrát fotbal, ale chtělo to dotáhnout šance,“ řekl Habanec.

Zatímco liga se co nevidět přehoupne do poslední třetiny, jeho tým ztrácí na záchranu už sedm bodů. „Chtěl jsem, abychom ze dvou prvních zápasů měli aspoň bod, což se nepovedlo. Teď už to bude hodně těžké, jeden z posledních klíčových zápasů bude ten se Slováckem,“ dodal ústecký kouč.

Autor: ČTK