Máte za sebou leden, nejtěžší část zimní přípravy. V jaké části zimní přípravy se tedy teď nacházíte?
Utkáním s Bohemians 1905 jsme ukončili měsíc, ve kterém jsme se věnovali hrubé přípravě. Je určitě dobře, že jsme zápas dokázali zvládnout vítězstvím. Dařilo se nám i střelecky. Pozitivní je, že se tak stalo i v sestavě, v níž dostali prostor hráči širšího kádru. Chtěli jsme v jejich podání vidět nové věci.

Chyběla vám celá řada hráčů. Jsou nemocní nebo zranění?
Trošku jsme podlehli chřipkové viróze, někteří hráči mají i střevní problémy. Hodně nás trápí zranění Ljevakoviče a Vachouška. Jedná se o úponové věci. Jejich léčení vypadá na delší dobu. Proto jsme nechtěli tlačit na hranu, aby marodi šli do zápasu s Klokany. Chceme udělat maximum, aby se nám hráči uzdravili, na což trpělivě čekáme. I proto chyběli Smejkal, Matula a Hošek. S těmi to ale není vážné. Na druhou stranu jsme alespoň mohli vyzkoušet nové složení obrany.

Testujete Jungra z Vlašimi a Vůcha z Hlavice. Angažujete je?
Na začátku příštího týdne bude jasné naše rozhodnutí. Zaujali mě v přípravě a myslím, že by nám mohli v budoucnu pomoci. Určitě stojí za to rozvinout diskusi o jejich zapojení do mužstva.

Co vás v příštích dnech čeká?
V týdnu trošku zvolníme v tréninku. V úterý hrajeme opět na Angeru proti německému Chemnitzu. Ale to asi nastoupí kombinovaná sestava z hráčů áčka i béčka. A v sobotu se představíme ve Vídni proti Rapidu, pro který to bude jarní generálka. Očekávám kvalitní zápas, který nám může přinést zkušenosti. Vracíme se do Prahy a v neděli 5. února pak odlétáme přímo na soustředění na Kypr, kde se hodláme zaměřit už na herní prvky na přírodních terénech. Pojedeme s celým kádrem. Máme tu hodně mladých hráčů, budeme s nimi pracovat.

Teplice tradičně spolupracují s Ústím. Máte jasno v tom, koho do Army pustíte na hostování?
Jistě se k tomu při debatách budeme věnovat. Ale mělo by to přijít na jednání až ve chvíli, kdy budou naši marodící hráči zdraví, a budeme vědět, jaký skutečný kádr máme v Teplicích k dispozici.