Po odchodu z Teplic na jaře 2011 trénoval FK Sarajevo. Naposledy vedl Hradec Králové, aktuálně úhlavního soka žlutomodrých v boji o záchranu. Minulý čas je na místě, po nedělní domácí porážce od Dukly (0:3) vedení „votroků" 40letého kovaného sparťana, jak se sám v jednom z rozhovorů kdysi tituloval, odvolalo.

Hradec Králové tak přijde v neděli do Teplic s novým koučem. Stal se jím Luboš Prokopec, doposud trenér hradecké juniorky. Důvod k odvolání Jiřího Plíška? Pod 24. kole 15. místo. Černobílým se vůbec nedaří, na jaře prohráli pět z osmi zápasů, doma zvítězili naposledy v listopadu.

„Plíšek ven! Plíšek ven! Plíšek ven!" burácelo hradecké publikum na stadionu Pod lízátky už v průběhu nedělního duelu. Jeho nespokojenost rostla s počty inkasovaných gólů v domácí síti. V závěru utkání už „Plech" slyšel volání fandů po jeho hlavě moc dobře; kotel hradeckých fans se totiž přesunul přímo za domácí střídačku.

Podobnou situaci zažil Jiří Plíšek na Slovácku i v Teplicích. Svůj konec v Hradci si ale bezprostředně po prohraném zápase s Duklou snažil nepřipouštět. Zklamání z něj ale přímo čišelo. „Člověka nejvíc zklame to, že když jsme na podzim končili, ti samí fanoušci mě nechtěli pustit ze stanu, vyvolávali moje jméno a říkali, jak jsme super, jak to je krásné a jak při nás budou stát," pronesl zhrzeně na pozápasové tiskovce. „Jestli rezignuji? Není to o rezignaci, je to o hledání správného řešení s vedením klubu," přidal. Vedení FC Hradec Králové věc vidělo jinak. „S trenérem Plíškem jsme se dohodli, že už u týmu nebude pokračovat," řekl novinářům Richard Jukl, ředitel „votroků".

Hradec Králové dorazí v neděli (17:00) na Stínadla už bez trenéra Jiřího Plíška. Na důležitosti zápasu, který se dá nazvat utkáním sezony, to ale nic nemění. Pokud Teplice zvítězí, budou z nejhoršího venku. Pokud ne, to nejhorší je teprve čeká.