Smlouvu podepsal na rok s opcí a  přesně v 10:00 přišel za doprovodu usměvavého klubového ředitele Františka Hrdličky v nažehleném obleku mezi novináře.

„Jsem rád, že jsem nabídku dostal, hodně si ji vážím a uvědomuji si, jakou mám nyní odpovědnost. Spolu s realizačním týmem chceme navázat na éru a historii klubu, která patří v podmínkách českého fotbalu mezi velmi významnou. Teplice patří mezi kluby, které mají nejen svojí velkou tradici, ale i kvalitu. Od toho se bude odvíjet náš přístup a naše práce,“ řekl na tiskové konferenci zezačátku poněkud zakřiknutý Jiří Plíšek, jeden z nejmladších prvoligových koučů.

Tým přebíráte dva týdny před startem ligy. Je to velká nevýhoda?

Určitě to není lepší, než kdybych byl u týmu od začátku přípravného období, ale taková je realita. Nemá cenu spekulovat. Musíme navázat na započatou práci, jít přirozenou cestu, kterou se zde šlo.

Čekal jste po svém nedávném návratu, že vaše šance u prvního mužstva může přijít tak brzy?

Vůbec ne. Asi jako většina lidí jsem byl překvapený, že Petr Rada reprezentaci nakonec převzal. Teď se se šancí musíme všichni poprat, situaci zvládnout.

Chystáte se s úspěšným předchůdcem Petrem Radou setkat?

Ano, budeme intenzivně diskutovat, jak pokračovat.

Stojíte na prahu životní angažmá?

Určitě ano. Několik vrcholů mám za sebou. U mládeže, v Sarajevu, když jsem hrál s Ústím o postup do ligy, ve Slovácku. Tahle šance se nepochybně životní nazvat může.

Dostal jste od vedení teplického klubu konkrétní úkol?

Cílem je hrát kvalitní fotbal a pohybovat se na top špičce tabulky. To znamená, být do pátého, šestého místa. Chci, aby tady v Teplicích panovala spokojenost.

Budete mít před hráči respekt?

Nejmladší trenér v lize jsem byl možná před dvěma lety ve Slovácku. Trénuji od 19 let, u dospělých jsem od pětadvaceti. Myslím, že mám za sebou už slušnou řádku roků a nemusím mít obavy. Například Železničář Sarajevo v Bosně je jako u nás Sparta. Na podzim jsem se dostal mezi poslední tři adepty na kouče Bosny a Hercegoviny. Zkušenosti s ligovým i evropským fotbalem jsem čerpal i z manažerské pozice na Spartě. Nemyslím, že mám nedostatek zkušeností.

Spolupracoval jste už u s některými hráči, před které dnes poprvé předstoupíte…

Slavíka jsem měl v reprezentaci, vedl jsem už Kleina, Kaufmana, Mareše, Merziče a Martykána.

Zůstane teď zmiňovaný záložník Martykán v týmu? Podílel jste se už na jeho víkendovém příchodu do Teplic?

Ne, do včera jsem byl u B týmu. Martykán přišel na testy bez ohledu na mě.

Máte v hledáčku posily?

Všechny otázky kolem hráčského kádru jsou teď předčasné a nemá cenu se o nich bavit. Jak jsem řekl, chci navázat na dobrou práci a ne něco extrémně bourat. Jsme na začátku.

Jaký fotbal budou pod vámi Teplice hrát?

Musíte být úspěšný, mít výsledky a respektovat sílu kádru, který máte k dispozici. Z toho já vycházím. Chci hrát fotbal, který by se nelíbil jenom mě, ale také divákům. S rychlým přechodem do útoku, s góly, s agresivitou.

Co od ligy čekáte?

Liga se hodně vyrovnává, vracejí se do ní zkušení hráči ze zahraničí, proto bych řekl, že se zkvalitňuje. Bude důležitý už její začátek.