V oblasti přímořského letoviska v uplynulých dnech řádily přívalové deště, které zaplavily tréninkové plochy a narušily přípravu ostravskému Baníku či Sigmě Olomouc. Teplice měly větší štěstí, záplavy se jim vyhnuly. „Počasí není ideální, ale tak zásadní problémy jako ostatní jsme neměli,“ potvrdil Deníku František Hrdlička, ředitel klubu. Středeční zápas proti bulharskému klubu z Loveče tak prý není ohrožen.

Jinak si fotbalisté soustředění pochvalují. „Je to tu skvělé. Máme hodně taktických tréninků a hlavně trénujeme hodně s míčem, což je hrozně moc důležité. Všichni jsme naprosto koncentrováni a makáme,“ vzkázal z Turecka prostřednictvím klubového webu japonský útočník Osama Elsamni.

Tepličtí v předešlých utkáních těsně prohráli s Hirošimou i s chorvatským šampionem Dinamem Záhřeb, rumunský FC Vaslui porazili 1:0. „Všechny zápasy byly velmi těžké, ale myslím, že jsme v nich obstáli. Pokud mám mluvit o sobě, tak když hraju, vždycky chci dát gól, ale to se mi zatím nedaří, takže nejsem spokojen,“ svěřil se japonský útočník hájící žluto-modré barvy.

Po návratu z Turecka usedne Elsamni před televizi a bude sledovat olympiádu ve Vancouveru. Ujít si nenechá především skoky na lyžích. „Ty jsou v Japonsku nesmírně populární,“ přiznal. „Možná, že se podívám i na nějaké hokejové utkání, ale určitě nebudu ten největší fanda. Přesto věřím, že Češi olympiádu vyhrají,“ prorokuje Čechům další Nagano. „I japonský tým získá na olympiádě nějaké medaile,“ dodal.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.