„Teplice byly všude o krok vpřed. Bohužel to tak je ve všech našich jarních zápasech. Soupeři nás přehrávají rychlostí,“ řekl jablonecký záložník Tomáš Jablonský.

„Konečně jsme vyhráli. Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Hodně jsme našim fanouškům dlužili, měli jsme to v hlavách a snažili jsme se proto napravit ten zápas s Olomoucí,“ prohlásil teplický středopolař Petr Dolejš.

Teplice po výhře mohou živit naději na čtvrté místo, které by jim za určitých okolností mohlo zajistit vstupenku do pohárové Evropy.

Ve 25. minutě včerejšího zajímavého duelu 26. kola šly dobře hrající Teplice zaslouženě do vedení, když se z 25 metrů trefil Siva. Jeho střela na první pohled neměla gólové parametry, brankáři Špitovi ale překvapivě proklouzla pod tělem.

Vedení vydrželo borcům ze Stínadel jen minutu. Odražený míč poslal za záda Grigara Jablonský a bylo srovnáno.

Hosté ožili a dokázali si vypracovat slibné šanci, „skláři“ se však brzy opět dostali „do role“. Po několika náznacích nebezpečí přišel ve 43. minutě brejk, který unikající Vůch vyřešil přesným centrem na přední tyč, s nímž si věděl zkušený Vachoušek rady. Gólman Špit byl absolutně bez šance.

Ze druhého poločasu se jako první vyjímá Jarolímův gólový pokus z 66. minuty. Radost by z něho měli kromě jabloneckých fanoušků i vědci zabývající se balistikou. Brankář Teplic Grigar po krásné střele záložníka Baumitu lovil míč ze své sítě 2:2!

V poslední desetiminutovce mohl rozhodnout nejprve Lafata, míč však napálil do tyče. Vzápětí pelášil na Špita Dolejš. Důmyslnému zakončení ale chyběla cizelérská přesnost, vlnila se jen boční síť.

Osm minut před koncem se s míčem před Špitem obtočil Jindráček a ránou pod břevno Teplicím zajistil tři body.

„Bál jsem se, bych zase nebyl v ofsajdu. Naštěstí to bylo v pořádku. Jsme moc rádi za výhru. Ještě jsme ve hře o čtvrté místo. Dokud šance bude, budeme se o ní rvát!“ řekl teplický včerejší hrdina útočník Martin Jindráček.