Jak se ta vaše branka seběhla?
Byl to krásný balón od Stóži (Stožický – pozn. autora). Po dlouhý době se mu povedlo kopnout centr (úsměv). Balon mě našel, zůstal jsem tam chvíli volný, tak jsem vyskočil a trefil to. Přišlo mi ale, že to jde nad bránu. Jak jsem vyskočil, tak jsem se otočil a pak viděl, že to zůstalo v síti. Je to trošku i o štěstí.

Jaký to byl vlastně zápas?
V Liberci se nám povedlo, co jsme chtěli. Pomohl nám ten gól. Říkali jsme si, že musíme být trpěliví, i kdybychom dostali gól, tak jsme pořád ve hře. Naštěstí se nám povedlo dát druhou branku a bylo hotovo. Je ale pravdou, že nás Liberec herně přehrával. Naše hra nebyla ideální. Nepodrželi jsme balony a zbytečně je ztráceli. Domácí nás tlačili, do gólovky jsme je ale ve druhém poločase nepustili. Jen v první půli tam měli jednu velkou šanci.

Opět jste tak potvrdili, že se vám na Liberec výjimečně daří. Dovedete si vysvětlit, proč tomu tak je?
Slovan je podle mého nejlepší mančaft ligy. Chce hrát fotbal, pořád se tlačí dopředu. V obraně mu tak vznikají okénka, která dokážeme využít. Vlastně jsme díky tomu nad ním vyhrávali, nebo zápasy zremizovali. Taká hra, jakou Liberec hraje, nám vyhovuje.

Říkáte, že je Liberec nejlepší tým ligy. Tak jaký to je ho třikrát během jedné sezony porazit?
Pocit je to hezký, ale my dokážeme ztratit body s papírově slabšími soupeři. To nás trápí. Musíme začít dělat body i se slabšími.

Vašim trenérem je Petr Rada, který trénoval ještě před rokem právě Liberec. Pomáhají jeho zkušenosti?
On ví, jak se v Liberci hraje, ale to víme i my všichni ze vzájemných zápasů. Potkávali jsme Slovan i v přípravě, těch utkání bylo fakt dost. Důležité je nedostat brzo gól a nějaký dát. Zatím se nám to vždy povedlo.

Co vám třeba říká, jak vám radí?
Říká, že Liberec má velkou ofenzivní sílu, hodně to válcuje. Když dá jeden gól, většinou přidá i druhý. Například na podzim jsme tu měli velké štěstí. Slovan neproměnil tři tutovky a my pak dali dva góly.

Tiskový mluvčí Liberce Lukáš Váňa si povzdechl, že kdyby bylo v lize takových Teplic patnáct, tak Slovan sestoupí. Je znát frustrace i na samotných hráčích?
To ne. Já měl naopak zprávy, že si na nás věří, že nás chtějí pozdravit. Ale ono to prostě tak je, že v lize máte soupeře, na kterého vám to prostě nejde. Já si pamatuji, že když jsem ještě hrál za Liberec, tak jsme Teplice porazili 5:0. Zlomilo se to a teď se Slovanu na Teplice nedaří. Myslím tím výsledkově.

V domácím poháru jste tedy už v semifinále. Je pro Teplice schůdnější cestou do pohárové Evropy?
Je to jedna z cest do Evropy. My se musíme soustředit na každý zápas, odmakat ho, abychom měli čisté svědomí. Nemůžeme kalkulovat a koukat moc dopředu. Když to tak děláme, tak většinou klopýtneme se slabším soupeřem. Důležité je jít zápas od zápasu. Teď si hlavně trošku odpočineme, protože to táhneme vinou velkého počtu zraněných ve 14 lidech.