Žlutomodré válečníky čeká perné jaro. Budou totiž bojovat na dvou frontách v lize a v poháru. Trofejí z jejich mise by měla být vstupenka do fotbalové Evropy.

„Naším cílem je start v pohárové Evropě,“ zvolal před novináři předseda představenstva FKT Pavel Šedlbauer.

Teplice v neděli zahájí jarní tažení pěkně zostra. Hned prvním soupeřem bude v 17. ligovém kole úřadující mistr z Plzně, který už má za sebou úvodní vystoupení v Evropské lize, ve kterém ve čtvrtek remizoval 1:1 se Schalke.

„Plzeň bude mít menší výhodu, že hrála se Schalke, ale zase bude mít větší zatížení,“ uvažuje trenér Teplic Petr Rada. „My se ale soustředíme jen na sebe, chceme doma vyhrát, porazit se dá každý. Porazili jsme Slask Wroclaw, který vede polskou ligu, tak proč bychom nemohli porazit Plzeň?“ dodává pro ČTK.

Trenér plzeňské Viktorie vzkazuje, že na Stínadla přijede jeho tým hrát ofenzivní fotbal. „Určitě budeme chtít v Teplicích hrát fotbal, který je nám delší dobu vlastní, a budeme chtít bodovat,“ říká Pavel Vrba. „Na podzim jsme zápas s Teplicemi zvládli velmi dobře, když jsme vyhráli 2:0 a já bych byl rád, aby se to opakovalo i v neděli. Soupeř je ale hlavně v domácích zápasech velmi nepříjemný.“

Fanoušci by se mohli dočkat pohledného fotbalu plného útočných akcí. „Myslím si, že se bude hrát nahoru dolů, protože Plzeň hraje hodně útočně. Věřím, že to bude atraktivní zápas,“ nechává se slyšet na klubovém webu Teplic technický záložník Štěpán Vachoušek. „První zápas je moc důležitý, odvíjí se od něj všechno, takže chceme zvítězit. Sice přijede Plzeň, která je velmi silná, ale my hrajeme doma a chceme tři body.“

Ligové jaro odstartuje na Stínadlech v neděli v 17.00.

TEPLICE - PLZEŇ


Výkop: neděle 19. února, 17.00 (Sport2).
Rozhodčí: Matějek Wilczek, Chytil.
Bilance: 23 10-6-7 35:29.
Poslední zápas: 0:2.

Předpokládané sestavy:

Teplice: Grigar - Vondrášek, Petr Lukáš, Rosa, Matula - Ljevakovič, Čajič Stožický, Vachoušek, Vůch - Mahmutovič.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida Petržela, Kolář, Pilař -Bakoš.

Nejlepší střelci: Mahmutovič (6) Bakoš (8).

Zajímavosti:

Teplice doma na podzim získaly o 4 body méně než venku

Petr Lukáš (Teplice) může nastoupit k 250. ligovému duelu

Plzeň vstoupila do jara remízou 1:1 se Schalke v Evropské lize

Plzeň prohrála poslední 2 ligové zápasy na hřištích soupeřů v Příbrami a na Slavii

Plzeň porazila Teplice v posledních 3 ligových zápasech

Horváth (Plzeň) čeká na 70. ligový gól