Po třetí příčce z předchozí sezony jste nyní po podzimu druzí, což by se mohlo zdát jako zlepšení. Jak to vnímáte vy?
Po našich předvedených výkonech na druhou příčku asi patříme, ale mohlo to být i lepší… Ale s podzimním druhým místem jsme spokojeni.

Který zápas vám na podzim vyšel nejlépe, který byl podle vás naopak nejhorší a proč?
Z mého pohledu jsme nejlepší utkání odehráli v Hrobcích, byli jsme na soupeře po taktické stránce výborně připraveni, v 90. minutě jsme ještě vedli 2:1, ale pak soupeř kopal dvě penalty a po remízovém stavu jsme prohráli na pokutové kopy. I přesto musím říci, že toto utkání se nám výkonnostně povedlo. Naopak nejhorší výkon jsme předvedli proti Brné, sice jsme toto utkání vyhráli, ale výkon týmu nebyl dobrý. Nebylo tam nasazení, kombinace, prostě nic.

Hodně diskutovaný byl zmiňovaný duel v Hrobcích, v němž plály emoce, sám jste zmínil, že se proti vám kopaly dvě penalty. Dal se vyhrát?
Myslím si, že ano. Celý týden jsme se na Hrobce velmi důkladně připravovali, nastavili jsme taktiku tomu, abychom zde uspěli. Výsledek nás hodně mrzel, protože jsme skoro celé utkání byli lepším týmem, ale to se ve fotbale stává. Musím, ale sportovně uznat, že Hrobce mají opravdu výborné fotbalové mužstvo, na kvalitě hry bylo vidět, že hraje první s druhým. Emoce k tomu samozřejmě patří, ale myslím si, že bylo vše v patřičných mezích.

Pojďme se podívat na váš kádr. Začneme u brankáře. Prozraďte nezasvěceným, zdali je jedničkou Valeš, nebo Prokeš? Nebo se oba pravidelně střídají?
Martin Prokeš je naší jedničkou už řadu let a zcela zaslouženě. Martin podává velmi kvalitní výkony, je na něj v brance spolehnutí. Jirka Valeš k nám přišel v létě z Litvínova a už v přípravě nám dokazoval, že budeme mít vyrovnanou brankářskou dvojici. Snažíme se brankáře střídat, neříkám, že pravidelně, ale kolikrát to vyřeší za nás trenéry zdravotní stav jednoho z nich. Jsme rádi, že je u nás v Krupce oba máme.

Jak na podzim pracovala obrana, kdo v ní vyčníval?
Obrana nám pracovala, až na již zmíněné utkání s Brnou velmi dobře, jsou tam samozřejmě ještě nějaké nedostatky, ale vcelku jsme spokojeni. Hru výborně z pozice stopera řídil Lukáš Hrubý, ale i David Christov vedle něj hrál také výborně. Spolehlivé výkony na krajích obrany podávali Samir Al – Eraidi i Jan Helísek. Dobré výkony v obraně podával i Jan Křivonoska.

Záložní řada bývá často motorem a duší týmu. Pokud nefunguje, nedaří se nikomu. Jak je to u vás?
Pokud nemají záložníci patřičnou výkonnost tak je to vždy problém, ale i zde musíme být spokojeni. Uprostřed zálohy se výborně doplňovali zkušený Martin Bikár s mladíkem Markem Pokorným a na stranách se prosazovali Matěj Suchý s Jiřím Zikmundem či Pavlem Caitamlem, nebo Mirkem Trojanem. Do hry se často dostával i dorostenec Tomáš Zacharda.

V útoku máte eso jménem Dominik Valenta. Trápila ho zranění, přesto dal 14 branek. Jak jste s ním spokojeni? A čím to, že se vám ho stále daří udržet?
Dominik je velmi kvalitní útočník. Pravdou je, že je často zraněný; pokud netrénuje, tak je to na jeho výkonech strašně znát, což je logické. Po posledním mistrovském utkání jsme měli s každým hráčem pohovor. Na něm nám Dominik sdělil, že je v Krupce spokojený a že by tu rád dál působil. My si velmi vážíme toho, že to takto Dominik cítí, a jsme rádi, že ho u nás v Krupce máme.

Musíme zmínit osobnost jménem Emil Rilke. Jakou má v týmu úlohu?
Emil dle mého názoru není osobností jen u nás v Krupce, ale myslím si, že je osobností a ozdobou celé soutěže. Při tréninku jde svým přístupem všem příkladem, stále na sobě pracuje. Spolu s Martinem Bikárem jsou vůdčími osobnostmi našeho týmu a ten je patřičně respektuje.

David Kolář je pro mě osobně příjemným překvapením podzimu. I pro vás?
Už když jsme Davida přiváděli, tak jsme o jeho kvalitách věděli, takže jeho výkonnost pro nás překvapením není. David je rychlý fotbalista, který je vždy o myšlenku napřed. Jsme s ním moc spokojeni.

Hraje se vašemu týmu lépe doma, kde máte rozlehlé hřiště, nebo venku?
Toto nějak zvlášť neřešíme. Pravdou je, že nám vyhovují spíše hřiště větších rozměrů.

Které týmy vás překvapily, ať už negativně, tak i pozitivně?
Překvapením je pro mě pouze umístění Proboštova a Modlan, nečekal jsem je na spodku tabulky.

Kdo bude útočit na postup?
Dle mého názoru jdou jasně za postupem Hrobce, Srbice a Louny. Uvidíme komu se to podaří.

Chce i Krupka postoupit do divize?
Chceme, aby náš tým byl v tabulce co nejvýše. Pokud by jsme tuto soutěž vyhráli, tak by jsme se divizi asi nebránili. Mám informace, že bude postupovat pouze jeden tým.