Á propos, domácí prostředí… Už v Horním Jiřetíně se objevila velká spousta modlanských příznivců, a to včetně hráčů B týmu, který se přes Jiřetín vracel z poslední přípravy v německém Altenbergu. Mezi více než dvoustovkou domácích se modlanští „rowdies“ neztratili. Ve druhé půli pak ke svým hlasivkám přidali i doprovod na buben. „Upadlo mi kolo od auta,“ zdůvodnil s úsměvem svojí absenci v prvním dějství maskot Baníku a bývalý hráč „Baží“.

Za předvedený výkon, zejména v prvním poločase sklidili modlanští fotbalisté zasloužený aplaus. Domácí přehrávali ve všech činnostech. Rychlý Kupka a bratři Vavrincovi ve srovnání s protihráči připomínali expres uhánějící vedle lokálky. Jeden ze zákroků na Radka Kupku, kdy šel sám na branku, volal po červené kartě. Rychlíky v bílých dresech podporovali svoji zkušeností mazáci Heřman a Janota, v obraně a při zakládání útoků dominoval Marek Kloc, který předvedl asi svůj vůbec nejlepší výkon v modlanském dresu. Těsně před koncem první půle se při nezaviněném střetu vážně zranil Tomáš Vavrinec (na SONO jde až příští týden, kterého musel nahradit Siegerschmiedt. První zápas v krajském přeboru nakonec sice pro Modlany výsledkově nedopadl dobře (porážka 0:2), ale výkon mužstva dává naději na slušné výsledky Baníku v elitní soutěži. Zranění mladšího „Kocoura“, jak se Vavrincům v Modlanech říká, však odhalilo největší slabinu zeleno-černo-bílých. „Máme příliš úzký kádr, jakmile vypadne někdo ze základu, je to zlé,“ přiznává prezident klubu Pavel Fořt. „Na Děčín už ale bude k dispozici Paroulek,“ těší ho.

Modlanský boss také vysvětluje, proč se Baník rozhodl hrát domácí zápasy v dopoledním termínu. „Věříme, že to pomůže zvýšení návštěvnosti. Když jsme hráli v úředním termínu, tak se naše zápasy kryly s domácími duely Krupky, Trnovan, Srbic či ostatních. Takhle by to mělo být v pořádku. Nejdeme ani proti teplickému béčku. Snad si tedy fanoušci na náš stadionek cestu najdou,“ doufá Fořt. Modlanským na sobotu přeje i počasí, meteorologové hlásí slunečný den. Proti Junioru Baník hrál naposledy v červnu, vyhrál tehdy 6:4. V sobotu však nastoupí proti naprosto jinému mužstvu. Během léta totiž došlo ke sloučení dvou děčínských oddílu – Řezuzu a Junioru. V základní sestavě tak za Junior hráli z fotbalistů, kteří nastoupili v Modlanech v červnu, před týdnem v úvodním kole na hřišti Lovosic pouze Doksanský a Timofij. O síle děčínského klubu napovídá i prohlášení trenéra Junioru Petra Horáčka: „Budeme chtít určitě bodovat. Z prvních dvou utkání jsem chtěl tři body, tak doufám, že z Modlan něco přivezeme.“ Také Baník pomýšlí na bodový zisk, diváci se tak můžou těšit na vyhecovaný souboj dvou týmů lačnících po prvním vítězství v novém ročníku.