Panovala po podzimu spokojenost, nebo to mohlo být ještě lepší?
Určitě mohlo. Ke konci podzimu jsme zbytečně ztráceli body. Proto je náš náskok na druhé Strupčice pouze dvoubodový.

Jaká vůbec kvalitativně 1.A třída je?
Podle mě není mezi 1.A třídou a krajským přeborem velký rozdíl. Přesvědčil jsem se o tom v zimní přípravě, kdy jsme sehráli přípravná utkání s Krupkou a Proboštovem, týmy z krajského přeboru. Neřekl bych, že nás nějak zvlášť přehrávaly.

Jaké máte pocity ze zimní přípravy?
Řadím ji mezi nejtěžší, které jsem kdy zažil. Trenéři nám dali docela zabrat, ale vědí, co dělají. My z toho budeme těžit celé jaro. Já osobně mám ze zimní přípravy dobrý pocit a cítím se dobře.

Máte v kádru nějaké posily, které vám mohou na jaře pomoci? Kdo naopak kádr opustil?
Přišel Denis Egrt, Honza Ščuka, Honza Sivák a k fotbalu se znovu vrátil Emil Magiar. Jsou to všechno techničtí hráči, takoví nám na podzim chyběli. Myslím, že jsme i díky nim silnější. Dál přišel ještě gólman Marcel Čurda ze Souše. Z týmu odešli v zimě Muf, Brejcha a Kindl, všichni do FK Duchcov.

V brance máte oporu, veterána Pohla, který v zimní přípravě dokonce v roli útočníka skóroval, když jste měli málo hráčů. Je tahounem i v kabině?
Pohl je pořád velmi kvalitní a spolehlivý gólman, který nás v mnoha zápasech podržel. Určitě je jedním z tahounů. Dalšími jsou Fillo, Mergl, Levý a Karel. Jinak Klausík by se v útoku určitě neztratil. Má čuch na góly (smích).

Bílinským cílem je určitě postup, že?
Bílina do kraje patří, to bezpochyby. Tvoří se tu tým, který by mohl hrát v kraji nahoře. Postoupit chceme, ale čeká nás ještě 13 těžkých zápasů. Věřím, že je zvládneme. Největšími konkurenty by mohly být podle mě Spořice, Strupčice a Kryry.

Zahajujete doma s Ledvicemi. Berete toto derby prestižně?
Já osobně ho beru stejně jako ostatních třináct zápasů, co nás čekají. Ale na zápas se těším, znám tam hodně kluků a přijde hodně lidí.