Zimní turnaj v Srbicích naznačil, že příprava nebyla moc vydařená…
Příprava se nepovedla, a to téměř ve všech směrech. Odehráli jsme devět utkání v rámci Marius Pedersen Cupu v Srbicích a dva přípravné zápasy proti Vaňovu a Lounům. Výsledkově ani herně se příliš nedařilo.

Proč se vám nevedlo?
Myslím, že hlavním důvodem byla skutečnost, že jsme se ani v jednom utkání nesešli kompletní. Ale to je odraz špatné morálky hráčů. Někteří nejsou schopni odpovědět ani na SMS.

Prošel kádr oproti podzimu nějakými změnami?
Jedinou změnou je odchod Mariana Řízka do Hrobců a příchod nového trenéra Petra Kuzára. Ještě jednáme s některými hráči, ale konkrétní zatím být nechci. Je ale možné, že mužstvo někdo těsně před začátkem soutěže posílí.

Jak velkou ztrátou bude odchod hrajícího trenéra Řízka?
Jestli to bude ztráta? Bude to prostě jiné.

Jako náhradu za něj jste získali Petra Kuzára, který naposledy vedl v krajském přeboru Krupku. Bylo těžké se s ním domluvit?
S Petrem jsem se domluvil velmi rychle. Na konci února jsem mu zavolal a za pár dnů už vedl první trénink. Petr je fotbalový fanatik, přesně takového teď Kladruby potřebují.

Jak vůbec hodnotíte podzim. Čekali jste takto vydařený podzim?
Podzim byl opravdu vydařený. Myslím, že toto nečekal ani největší optimista. Chtěli jsme být do osmého místa.

S jakými cíli nyní půjdete do jarní části soutěže?
Myslím, že největším cílem je, abychom začali opět hrát fotbal. Musíme zapracovat na morálce a psychice. Ty jsou teď naším největším soupeřem.

Kdo podle vás bude favoritem na postup do vyšší soutěže?
Jednoznačným favoritem jsou Hrobce a Křešice.

Co je nového na vašem stadionku, připravili jste něco pro diváky?
Nic nového. Po dlouhé zimě budeme bojovat s kvalitou hrací plochy. Tráva dostala pořádně zabrat. Ve vedení jsme se bavili o poločasových soutěžích pro diváky. Uvidíme, jestli najdeme někoho, kdo by nám s tím pomohl.

Které hráče považujete za největší opory svého týmu?
Za motor týmu považuji našeho kapitána. Honza Studený je profík tělem i duší.