Před začátkem jara totiž Soběchleby přišly o trenéra Václava Havlíka, se kterým jsou spojeny jejich největší úspěchy. „Bohužel šlápl na třísku a dostal otravu krve. V nemocnici mu museli uříznout nohu,“ šokuje předseda klubu Antonín Hricák. „Sháníme teď nového trenéra. Zatím mužstvo vede David Šanda, který je zraněný a může se tedy věnovat koučování. Pomáhá mu kapitán Lukáš Mráz, který si nedávno udělal trenérskou licenci. Uvidíme, co tragédie s týmem udělá. Věřím, že ho to stmelí a na hřišti se bude snažit vybojovat záchranu už kvůli trenéru Havlíkovi,“ říká Hricák.

Zimní přípravu absolvovaly Soběchleby na umělé trávě v Krupce, kde tradičně odehrály i turnaj Knauf Cup. „Hodně gólů jsme dali, hodně inkasovali. Vyloženě jsme zmrskali jen zápas s Bílinou, který jsme prohráli 1:8. Jinak to docela šlo,“ vyjadřuje Hricák spokojenost s přípravou.

Soběchlebům by měl hodně pomoci záložník Aleš Riedl. „Do Litvínova nám utekl Venca Havlík mladší. Za něj máme právě Riedla a spoléháme na něj. Přišli také Řehák z teplického dorostu a brankář Nasler. Jsme rádi, že se nám podařilo udržet Bartůňka a Hisema z Krupky,“ dodává Hricák.