Jaká byla zimní příprava?
Na jejím konci se nám vše začalo hroutit. Byla řada zraněných a změnil se přístup hráčů. Byl jsem jím zklamaný. Chceme hrát o postup, ale u některých tu snahu nevidím.

Co trenér udělá, zvýší hlas?
To jsem zkusil. Na někoho to zabírá. Někomu to je ale jedno. Budu to dělat tak, že budu preferovat hráče, u kterých vidím srdíčko se o to porvat, i když to někdy nebudou fotbalově kvalitní hráči.

Jaké byly změny v kádru?
Skoro žádné. Jen nevím, jak to bude s Dontschevem. To je jeden z hráčů, kteří mě zklamali. Dokonce v jednom ze zápasů o poločase po hádce se mnou odjel. Přitom to byl na podzim nejlepší střelec, dal 10 gólů. Věřil jsem, že ho nahradí Glöckner, ale měl zdravotní problémy. Posily nemáme, kádr byl před začátkem sezony posílený dostatečně. Některé hráče jsme chtěli, ale nedopadlo to. Za každou cenu ale posilovat nebyla nutnost.

Dokážete postoupit?
Pro mě to byla motivace, už když jsem do Srbic před sezonou v létě přišel. Myslím, že bude záležet na každém zápase. Všichni ale víme, že na jaře rozhodují i jiné, než fotbalové vlivy. Dohodli jsme se s vedením našeho klubu, že se něčeho podobného zúčastňovat nebudeme. Mluvím o těch věcech, o kterých se ví, že je všichni dělají, ale tváří se, jako by nic.