Ševci přijedou s novým trenérem Vlastimilem Petrželou, který vedl tým už před týdnem doma proti Jablonci. Po výbuchu 0:4 byl rozčarovaný. „Viděl jsem obrovský chaos. Někteří hráči mají jižanské manýry,“ postěžoval si.

„To, že dostali tolik branek, vůbec nic neznamená,“ upozorňuje útočník Teplic David Vaněček, který den před utkáním slaví 27. narozeniny. „Budeme se soupeře snažit dostávat pod tlak. Hrajeme doma, tak to ani jinak nejde. Musíme se spoléhat sami na sebe, neohlížet se na Zlín. Musíme ten zápas zvládnout bez obdrženého gólu, věřím, že určitě nějaký vstřelíme,“ je Vaněček i přes tři jarní nezdary optimistou.

Teplice nyní trápí řada absencí. V Jihlavě chyběli zranění Jeřábek, Vondrášek a Ljevaković, mimo hru byl i vykartovaný Krob. Posledně dva jmenovaní se do sestavy s největší pravděpodobností vrátí.

Do utkání by měl zasáhnout stoper Pavel Čmovš, který na Stínadla přišel v zimě. Zatím ale na výhru v žlutomodrém dresu čeká. „To čekání je nepříjemné. Začátek jsme si určitě představovali všichni lepší,“ přiznává. Podle Čmovše Teplicím může pomoct to, že hrají doma, kde zatím v právě probíhajícím ročníku nejvyšší ligové soutěže neprohráli. „Před dvěma týdny proti Ostravě jsem cítil, že doma se nám hraje dobře, že jsme tu silní. Teď proti Zlínu na to potřebujeme navázat.“

Zápas Teplice – Zlín vysílá od 19 hodin přímým přenosem Česká televize.