Kolik hráčů jde do přípravy?
Trénovat začalo 26 hráčů, Tomáš Grigar se k nám připojí na soustředění v Modré a Honza Chovanec začátkem července, až mu vyprší smlouva v Ružomberoku. Nikdo jiný z mládeže nebo juniorky už by se připojovat neměl. Není vyloučeno, že přijde někdo na zkoušku nebo bude kádr doplněn, ale v tuto chvíli budeme pracovat s tím, co máme. Jsou tu hráči, kteří už si nějakou pozici v mužstvu vydobyli. Pak tu jsou hráči noví, mladí odchovanci a navrátilci z hostování, a je jen na nich, aby si vybojovali místo.

Kádr je nezvykle široký. Kdy proběhne jeho zúžení?
Zúžení by mělo být po soustředění v Rakousku. Na utkání s Herthou Berlín (13. 7.) už bychom chtěli jet s užším kádrem. Tým nejspíš zůstane o něco širší, protože někteří hráči budou s námi trénovat, ale hrát za juniorku.

Nejvýraznější posilou je karvinský středopolař Tomáš Jursa…
Měli jsme o něj zájem, protože se nám hodí do koncepce.  Chceme hrát v rozestavení 4 – 2 – 3 – 1, což je dneska největší trend, a Tomáš je typ hráče, který by nám měl do toho zapadnout. Není to vyloženě defenzivní hráč, je schopen podpořit hru i směrem dopředu. Má dobrou kopací techniku, v Karviné zahrával veškeré standardní situace. Jsem rád, že se Tomáš zapojil s námi do  přípravy. Pro nás by mohl být posilou. Je na něm, aby se porval o místo.

Dalším nováčkem je slovenský ofenzivní bek Ján Chovanec…
Honza přichází na post, který nás dlouho trápil. Na levé straně může hrát v obraně i záloze. Měl by se nám hodit.
Z Ústí se vrací kontroverzní útočník Richard Veverka, který dostal v Teplicích už několik šancí, ale nikdy se neprosadil…
Roky přibývají a jestli chce hrát neustále druhou ligu nebo využít šanci a konečně se zabydlet v první lize, to je jen na Ríšovi. Šanci dostane a já budu pevně věřit, že to chytne za správný konec a bude pro nás přínosem. Má na víc než na druhou ligu.

Jakou šanci má srbský útočník Alen Melunovič, který už není v kvótě cizinců mimo EU?
Typologicky je to hráč, který nám chyběl a chtěli jsme ho. Potvrdil to na hostování ve Varnsdorfu. Je potřeba, aby se o místo porval.

Dalšími navrátilci jsou Jan Hošek či Tomáš Jungr…
Všichni hráči dostanou stejnou šanci, aby se prosadili. Záleží to jen na nich.

V realizačním týmu máte čtyři asistenty. To nebývá zvykem…
U týmu zůstali Standa Hejkal a Patrik Kolář. Chtěl jsem, aby realizační tým rozšířil Ivan Kopecký, kterého znám ze školy a hlavně on zná teplické prostředí. Domluvili jsme se i na Martinovi Dolinském. Je to vyloženě proto, že startuje soutěž juniorek a chceme, aby byla propojenost mezi áčkem a juniorkou. Všichni asistenti jsou rovnocenní a mají stejnou pravomoc. Jsme jeden tým a ten musí fungovat. Společně se budeme snažit připravit mužstvo co nejlépe.

Jak bude vypadat příprava?
První týden budeme trénovat v Proboštově, pak pojedeme na soustředění do Modré. Po dalším týdenním bloku v Teplicích vyrazíme do rakouských Alp. Vrcholem přípravy by měly být zápasy s Vasluí a Herthou Berlín. 

Kádr FK Teplice

Brankáři:Tomáš Grigar, Martin Slavík, Patrik Lukáč.
Obránci: Petr Lukáš, Antonín Rosa, Milan Matula, Tomáš Vondrášek, Václav Ježdík,David Šraga, Marek Krátký, Ján Chovanec, David Jablonský, Jan Hošek, Matej Siva (nejspíš odejde).
Záložníci: Admir Ljevakovič, Štěpán Vachoušek, Aldin Čajič, Egon Vůch, Petr Dolejš, Patrik Lácha, Marek Jungr, Tomáš Jursa.
Útočníci: Aidin Mahmutovič, Martin Jindráček, Abid Mujagič
Alen Melunovič, Pavel Moulis, Richard Veverka.
Klub opustili: Michal Smejkal (hledá si angažmá), Vlastimil Stožický (Trnava) a Lukáš Zoubele (Jablonec).