„Poslední zápasy z naší strany herně špatné nebyly. Ať na Slavii nebo doma s Duklou jsme předvedli dobré výkony, jen s výsledky spokojeni být nemůžeme," řekl Samuel Slovák, trenér FC Slovan Liberec.

Jeho tým v novém ročníku remizoval v Českých Budějovicích 1:1, pak doma s Příbramí bez branek, podlehl 1:4 na Slavii a naposledy se rozešel smírně 0:0 doma U Nisy s pražskou Duklou.

U posledního zmiňovaného zápasu už nebyl zkušený stoper Jan Rajnouch. Liberecký kouč vsadil na omlazení kádru, proto se bývalý reprezentant, který navíc herně doslova vyhořel v závěru zápasu na Slavii, pakoval nejdříve na pár dní do juniorky, pak přestoupil do druholigové Olomouce.

Důležitou změnu doznal v posledních dnech rovněž kádr Teplic. Od středy s mužstvem trénuje konžský útočník a hlavní letní posila Ulrich Kapolongo. Ke „sklářům" se připojil až po dlouhém čekání způsobeném vízovou povinností. Dnes však v základní sestavě nenastoupí.

„Znám své tělo a vím, že mi bude stačit týden, abych se dostal zpátky do své formy. Pokud by mi trenér řekl „běž hrát v základní sestavě", tak řeknu, že se na to ještě necítím, ale pokud bude chtít trenér, abych se ukázal na část zápasu, tak budu moc rád a budu makat," slíbil nováček, jenž v kabině potkal kamaráda z reprezentace Franci Litsingiho.

Zatímco liberecký tým po plejádě letních změn na prvoligovou výhru čeká, Teplicím se start do ligy povedl slušně. Vedle výhry nad Slavií mají po bodu z Ostravy (1:1) a od nováčka z Hradce Králové (0:0). Utkání 1. kola proti Českým Budějovicím budou žlutomodří dohrávat až v průběhu reprezentační přestávky 2. září.

Derby favorita nemá. Určitě ne vyloženého, nepatrně mírného možná v mužstvu domácích.

„Liberci se sice nepovedl začátek, ale nemůžeme ho vůbec v ničem podceňovat. Je to vynikající tým a my se na ně musíme pečlivě připravit. Hodně se těšíme, je to takové severočeské derby. Chceme hlavně zopakovat předchozí kolo se Slavií, které se nám povedlo," řekl teplický stoper David Jablonský.

V podobném duchu hovořil i teplický trenér. „Liberec sice neměl výsledky, jaké by si představoval, ale výkony podává dobré. Viděli jsme jeho zápas s Duklou, je to silné mužstvo. Nakonec, hráli evropské poháry. Já se ale spíš dívám na náš tým. Proti Slavii jsme získali strašně důležité body. Přál bych si, abychom na ten nesmírně kvalitní výkon navázali. Doufám, že nás přijde povzbudit co nejvíc lidí a zápas zvládneme," uvedl kouč Zdeněk Ščasný.

Poklonu složil soupeři i Samuel Slovák. „Teplice mají velmi kvalitní tým s mnoha nebezpečnými hráči v ofenzivě. Naším úkolem bude hrát bezchybně v defenzivě a konečně se prosadit i gólově."