Na severu Čech se dají očekávat ofenzivní manévry. Dva z nedávných vzájemných soubojů totiž skončily výsledkem 4:0, přičemž jednou se radovali Pražané a podruhé Tepličané. Letos v prvním domácím utkání „Sklářů" padlo pět branek (3:2 proti Slovácku), Dukla  zase poslala na sever Čech čtyřgólové varování, když smetla Olomouc 4:0.

„Velký respekt před nimi. My však hrajeme doma a uděláme vše pro to, abychom vyhráli," vyhlásil Zdeněk Ščasný, vůdce teplické party.

Jeho tým se bude muset mít na pozoru před Zbyňkem Pospěchem, který před týdnem sám sestřelil Sigmu a díky čtyřgólovému zápisu se vyšvihl do čela ligových kanonýrů. „Pospěch podal mimořádný výkon, ale bez mužstva by branky nevstřelil. Někdo mu je musel připravit a pro nás bude důležité, aby těch přihrávek dostal co nejméně," poznamenal Ščasný.

„Zbyněk to doklepával, proto je potřeba je uhlídat jako celek," doplnil teplický brankář Tomáš Grigar, který v minulé utkání proti nováčkovi ze Znojma udržel nulu.

Také v táboře soupeře panuje obezřetnost. „Nečeká nás nic lehkého," tuší Luboš Kozel, kouč Dukly. „Bude proti nám hrát kvalitní soupeř, který přes léto posílil a jeho ofenzivní síla se hodně zvýšila a má čtyři body po dvou kolech, stejně jako my. Bude potřeba se na něj pořádně připravit," upozornil mladý lodivod.

Teplice - Dukla

Výkop: neděle 4. srpna, 17:00.
Rozhodčí: M. Paták.
Poslední zápas: 1:1.
Předpokládané sestavy:
Teplice: Grigar – Matula, Jablonský, Lüftner, Krob – Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek, Nivaldo – Jindráček, Salami.
Dukla: Rada – Romera, Božič, Vorel, Vrzal – Hlinka, Gedeon, Malý – Berger, Pospěch, Pázler.
Nejlepší střelci: Litsingi (2) – Pospěch (4).

Zajímavosti:
– dvakrát se ve vzájemných zápasech zrodil výsledek 4:0, oba týmy si ho připsaly jednou
– Teplice doma s Duklou ještě neprohrály
– Duklu čeká první venkovní zápas v sezoně
– Dukla venku v lize z posledních 9 zápasů vyhrála jediný
– teplický Matula může odehrát 150. zápas v lize
– trenér Teplic Ščasný v 70. letech hrával za Duklu
– Pospěch dal Olomouci 4 branky a je nejlepším střelcem ligy