Prý po vás touží Zlín. Co víte o jeho zájmu? Jaká je v současné chvíli situace?
Po sezóně jsem si sedl s mým agentem, panem Zíkou. Informoval mě o nabídce Zlína. Nechal jsem si to projít hlavou, pak jsem mu dal svolení, aby začal jednat. Co vím, tak teď probíhají jednání.

Je ten váš zájem hlavně kvůli Evropské lize, do které se Zlín dostal?
Určitě. Je to největší motivace – zahrát si poháry. Tím, že je Zlín v základní skupině, tak je ve mně obrovská touha. Proto jsem souhlasil.

Na druhou stranu ale lze chápat teplický klub v případě, kdyby vás nechtěl pustit; ztratil by ve vás svou hlavní tvář poslední sezóny, možná i té předminulé. Cedulka s vaši cenovkou proto asi bude mít hodně vysoké číslo.
Asi mě nepustí jen tak, to je pravda. Na druhou stranu to není na mně, jak se kluby domluví. Je to na mém agentovi, do toho já nemůžu zasahovat. Nemá cenu to komentovat.

V podstatě jsou možné jen dvě verze – pustí vás, nebo vás nepustí. Asi vám to nebude úplně jedno.
Já jsem svůj názor řekl, mluvil jsem s trenérem, sportovním ředitelem, majitelem klubu. Oni můj názor znají. Jak to vezmou, je teď na nich.

Není variantou třeba půlroční, nebo roční hostování?
To vůbec nevím.

Příští rok vám končí smlouva.
Ano. Já jsem přišel do Teplic vlastně zadarmo. Kdyby za mě získaly Teplice nějaké peníze, tak by to pro ně bylo podle mě dobré. Uvidíme, jestli mě pustí, nebo nepustí. Míček je na jejich straně.

Zlín v minulosti nebyl dobrá adresa. Jak ho nyní vnímáte?
Teď jsou tam veliký ambice, bude tam Evropská liga. Může se tam utvořit dobrý mančaft, pro mě je to obrovská motivace.

V Teplicích jste ale do poslední chvíle hráli o poháry. I tady by se daly teoreticky vykopat poháry.
On je hrozný rozdíl, když postoupíte do nějakého předkola, a když postoupíte do základní skupiny. V předkole musíte vyřadit další dva soupeře, není to jednoduché. V základní skupině máte šest zajímavých zápasů, které budou hodně sledované, můžete se hodně ukázat. Je to prostě velký rozdíl.

Kdy chcete mít jasno?
Tak já to zase tak moc neberu. Budu poctivě trénovat, připravovat se a uvidíme, jak to dopadne.