První závažnější konfrontace čekala o prodlouženém víkendu na FK Teplice, pestrý a náročný program má za sebou rovněž nováček z Ústí nad Labem.

Teplická parta se poměřila se zahraniční konkurencí a v konfrontaci obstála. Do nedaleké Pirny se pozvala drážďanské Dynamo.

„Jednalo se o setkání se s jinou mentalitou a jiným herním systémem. Bylo dobré i to, že se hrálo v Německu, kde je jiné divácké prostředí. Zápas může být vždycky lepší, v první půli mi chyběla přesnější kombinace, Drážďany se dostávaly snadněji k naší bráně. I když neměly žádnou vážnou šanci, tak měly na můj vkus velký počet standardních situací. Na druhou stranu naše akce měly tvář, vstřelili jsme také krásný gól. V druhém poločase jsme měli už i lepší kombinace, měli jsme šance, které znova bylo potřeba dotáhnout, mohl být poté větší rozdíl ve skóre,“ hodnotil utkání pro klubový web teplický trenér Jiří Plíšek.

Jeho tým sehrál další zápas ještě včera vpodvečer. Na litoměřickém stadionu se poměřil s polským klubem Slask Wroclaw. Utkání skončilo po uzávěrce tohoto vydání.

FK Ustí nad Labem porazil nováčka druhé fotbalové ligy Sezimovo Ústí 5:2 a poradilo si i se sparťanskou rezervou z téže soutěže (5:1).

„Myslím, že jsme utkání proti Sezimovu Ústí sehráli obstojně, až na deset až patnáct minut ve druhé půli, kdy jsme po hrubých chybách obdrželi dvě branky. Někteří hráči ale v utkání prokázali své kvality,“ nechal se slyšet trenér Severočechů Svatopluk Habanec.