„Chceme hrát o co nejvyšší příčky, ale nepoužil bych slova o tom, že budeme hrát o poháry, i když bych byl rád, aby tomu tak bylo. Není to zásadní ústup, ale reálnější pohled na současnou situaci a změnu ve filozofii trenéra," prohlásil předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer před sobotním startem, který od 20.15 hodin obstará souboj žlutomodrých s Olomoucí.

Tepličtí chtějí v nové sezoně hrát agresivnější a útočnější fotbal, proto neprodloužili smlouvu s trenérem Petrem Radou a raději dali šanci progresivnímu mladému kouči Davidu Vavruškovi. „Chceme zastavit úbytek diváků tím, že budeme hrát fotbal, který pro ně bude zajímavější," přiznal Šedlbauer.

„V týmu teď každý cítí, že nemá své místo jisté. Podařilo s nám zvýšit konkurenční prostředí, na trénincích je to znát," libuje si Vavruška. Svým nadřízeným mohl v úterý hlásit: „Z mužstva mám dobrý pocit. Myslím si, že to bude fungovat. Jsem optimista na základě toho, jak probíhá tréninkový proces, jak kluci pracují. Svou prací jsem si jistý!"

Teplice by ještě chtěly získat jednoho stopera pro zvýšení konkurence. Poslední novinkou je návrat záložníka Michala Pecháčka z Udine, kam putoval v zimě ze Slavie oklikou právě přes severočeský klub. Novinkou je také odchod útočníka Martina Jindráčka na hostování do druholigového Vyšehradu, nováčka soutěže.