Při premiéře v krajském přeboru fotbalisté Postoloprt body nezískali. Prohrávali, pak dlouho drželi nerozhodný stav, deset minut před koncem ale inkasovali druhý gól. V dramatickém závěru Proboštov náskok udržel, Postoloprty orazítkovaly jen tyč a odjížděly zklamané.

Domácí se poprvé prosadili už v 10. minutě. Po rohovém kopu Kopecký prodloužil na Pešulu a ten nikým nehlídán otevřel účet utkání – 1:0.

V dalším průběhu se hrál opatrný fotbal, typický pro první duely sezony, šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Hosté se museli vyrovnat s absencí Poura a Baníka, kteří si ještě odpykávají trest z minulé sezony, také přípravu nesehráli ideální, přesto dokázali ještě v první půli vyrovnat. Martin Junek zahrával ve 44. minutě standardní situaci z poloviny hřiště, našel Bartona, který poslal balon za záda Račuka v brance Proboštova – 1:1.

Dlouho vydržel nerozhodný stav

Také druhé poločas byl na brankové příležitosti skoupý, vyrovnaný stav vydržel dlouho. Když už se zdálo, že se budou body dělit ale podruhé udeřili domácí. V 80. minutě slavil Šváb – 2:1.

Svěřenci nového postoloprtského trenéra Eberta, který má k dispozici kompletní loňský postupový kádr, protože nikdo neodešel, se ale s porážkou nechtěli smířit. Vyvinuli velký tlak na domácí, v 86. minutě ale nastřelili jen tyč. V 88. pak zlikvidoval velkou příležitost hostů Račuk v domácí brance. V nastavení se do vápna Proboštova vydal i brankář Postoloprt Petr Junek, ale ani on vyrovnání nezařídil. A tak tři body slavil Proboštov, Postoloprty si na první příděl do tabulky musí počkat.

Další šanci na body budou mít fotbalisté Postoloprt už v sobotu doma proti Žatci v derby utkání. Proboštov zajíždí rovněž v sobotu do Horního Jiřetína. V obou případech je výkop zápasu v 17.00.

TJ Proboštov - FK Postoloprty 2:1 (1:1)Branky: 10. Pešula, 80. Šváb - 44. Barton. Rozhodčí: Prágl Vlačic, Barva. ŽK: 3:1. Diváci: 170. Proboštov: Račuk - Cmíral (46. Rollinger), Pešula, Kopecký, Nosek, Šváb, Pazdera, Pelc, Memeti (86. Váňa), Petrik, Kliský (46. Chabr). Trenér: Jiří Engl.