Vedení Severočechů propustilo kvartet hráčů, další odešel sám. Kouč Zdeněk Ščasný už nestojí o služby brankáře Martina Slavíka, chorvatského rychlonožky Andreje Keriče a nevýrazných Slováků Jána Chovance a Lukáše Janiče. Z klubu navíc pláchl Antonín Rosa. O něj Teplice stály, vysoký zadák ale nekývl na prodloužení smlouvy a přeběhl do Boleslavi.

„S koncem sezony se podrobil artroskopii kolena u našeho klubového lékaře, což bylo pro nás jedním ze signálů, že k dohodě dojde. Ani v rozhovoru, který měl se mnou a s trenérem Ščasným v úvodu týdne, nic nenasvědčovalo tomu, že by měl druhý den podepsat smlouvu v Mladé Boleslavi," povzdechl si sportovní manažer Teplic Pavel Verbíř.

Co na to odchovanec Rosa? „Celou kariéru jsem strávil v Teplicích a přestupem hledám novou motivaci. Boleslav je ambiciózní klub. Těším se," rozplýval se při podpisu tříletého kontraktu.

Keričovi skončilo v Teplicích roční hostování ze Sparty stejně jako Jakubu Podanému, o kterého však Teplice stojí. „O osudu Jakuba Podaného se bude v nejbližších dnech jednat," uvedl na klubovém webu Verbíř.

Končí i dlouholetá brankářská dvojka Slavík. Klubu se nevyplatilo ani nedávné angažování dvou Slováků. Chovanec byl poslán na roční hostování s opcí do Trnavy a Janičovi soknčila smlouva, opci "skláři" neuplatnili. V Teplicích dostal šanci jen ve třech zápasech v hlavním týmu. „Janič si zavřel dveře sám zbytečným vyloučením a následným disciplinárním trestem ze zápasu za juniorku. V utkáních, kde dostal příležitost a nepřesvědčil," vysvětil Verbíř.

Teplice zatím neoznámily příchod žádné posily, ani neodtajnily případné adepty na teplický dres. Klub si nejspíš pečlivé vybírá, aby nešlápl vedle. „Příprava je hrozně krátká, takže nebude moc prostoru na zkoušení, proto je hrozně důležité, abychom se do posil trefili a přišli dobří hráči," pravil trenér Ščasný.

Program přípravy FK Teplice:
20.6. Zahájení přípravy
22.6. od 10:30 Proboštov - Teplice (Proboštov)
26.6. od 18:30 Union Berlín - Teplice (Finsterwalde)
29.6. od 10:30 Turnaj Českého porcelánu Dubí (Dubí - Pozorka)
1.7. - 7.7. Soustředění v Modré
3.7. Zápas v jednání (Modrá)
6.7. Teplice - Chemnitzer FC (Modrá)
13. nebo 14.7. od 17:00 Teplice - Česká Lípa