Sázka na ofenzivní sestavu vyšla - hned z toho bylo premiérové vítězství! Fotbalisté Teplic doma rozehráli útočné představení proti Českým Budějovicím.

Medali jim čichnout, smetli je 3:0. Úchvatným způsobem se tak dočkali na třetí pokus výhry.

„Chtěli jsme využít dynamiku a rychlost k unavení defenzivy soupeře a proto jsme začali s ofenzivní sestavou. Hodně nám pomohla důležitá vedoucí branka a celkově jsme celé střetnutí odehráli velmi dobře,“ pochvaloval si trenér vítězů Jiří Plíšek.

Tepličtí se postarali o prodloužení tradice. V souboji severu proti jihu opět padalo hodně gólů. A hned od začátku bylo jasné, do čí sítě tentokrát. Domácí s útočnou vozbou Mahmutovič – Vondrášek posílenou falešným forvardem v záloze Marešem na oslabeného soupeře vlétli, zakousli se jako pitbulové a už nepustili.

Jihočechy načal ve 4. minutě Stožický, který skvěle naložil s dlouhým centrem Vidličky. Autor prvního gólu mohl slavit už v 1. minutě, jenže z deseti metrů nepropálil houštinu těl. Druhý úder přišel ve 22. minutě z kopačky Mahmutoviče.

Bosenský rychlých vyzrál na ofsajdovou past a únik chladnokrevně zakončil – 2:0. Hosté se na ohrožení Grigarovy branky vůbec nezmohli.

Po přestávce tempo hry opadlo. Tepličtí hráči i nadále drželi míč na svých kopačkách, do větších akcí už se ale tak často nepouštěli. Bídné Dynamo dostalo víc volnosti a nakonec se přece jen osmělilo.

V největší šanci hostí se objevil v 67. minutě Dolejš, jenže ten jako by se nečekané gólovky zalekl a zblízka hlavičkoval vedle. V 79. minutě předvedli domácí ještě jednu nádhernou akci. Míč rychle putoval po ose Vachoušek, Verbíř a Vidlička, který tvrdou ranou zpečetil jasné vítězství Teplic.

„První poločas jsme promarnili. Hlavně krajní záložníci hráli ve výletním tempu. Rychle inkasovaný gól nás zaskočil a mrzí mě, že jsme byli tak odevzdaní,“ byl hodně smutný českobudějovický trenér Pavel Tobiáš. „Porážka nás vrátila do reality.“

Připravujeme fotogalerii!