„Nebyl jsem nadšený z toho, že po přípravě v Ústí potkáme po třech týdnech v poháru stejného soupeře. Splnili jsme povinnost a i když se vítězství nerodilo lehce, tak jsme postoupili zaslouženě,“ řekl klidným hlasem Petr Rada, trenér FK Teplice.

Projevilo se na vašem týmu, že mu poslední zápasy v lize nevyšly?
Hlavně nevydařený druhý poločas v Plzni byl na hráčích znát, potřebovali jsme vítězství. Je pro nás důležité, protože já stavím pohár stejně vysoko jako ligu - je to hra o Evropu! Budeme se snažit, aby se tým dostal co nejdál.

V základní sestavě chybělo několik tradičních jmen - namátkou Grigar, Matula, Vachoušek, Mahmutovič…
Nastoupili někteří hráči, kteří předtím tolik šancí nedostávali. Uvidíme, jak to bude dál. Některé věci byly dobré, jiné ne. Pro nás je důležité, že jsme sehráli kvalitní utkání, že jsme ho vyhráli.

Útočník Mahmutovič nenastoupil, protože ho stále trápí třísla?
Chtěl to zkusit, ale pokud nebude úplně zdravý, tak to nemá cenu.

Do jaké míry ho zastoupil Melunovič, jenž nastoupil na jeho pozici?
Hrál už v Plzni, kde to nebylo ono. Teď nastoupil proti méně kvalitnímu soupeři a byl lepší. Je možná škoda, že za poslední dva roky nedostal moc příležitostí. Na druhou stranu máme v kádru čtyři hráče mimo zemí EU, hrát mohou tři a každý má šanci.

Jaká je situace ohledně příchodu dalšího útočníka Ondráška z Českých Budějovic?
Dal jsem na něj tip, patří mezi fotbalisty, kteří by se nám hodili. Řeší to vedení.

V příštím kole Ondrášovka Cupu vás čekají Mikulovice, tým z Olomoucka a ze čtvrté nejvyšší soutěže…
Čeká nás soupeř z divize a my pojedeme takovou dálku. Nevím, kdo a jak pohár losuje. Prostě tam pojedeme vyhrát. Pohár u nás oproti zahraničí hodně lidí podceňuje, my ne. Už jsem říkal, že je pro nás stejně důležitý jako liga.