„Pro nás byl postup důležitý, protože pohár beru stejně jako ligu. Prošli jsme mezi posledních osm a přes zimu tak máme motivaci o to větší,“ řekl v rozhovoru pro klubovou televizi trenér Petr Rada.

Nyní se teplická parta, která ve středu ukončila téměř měsíční čekání na výhru, postaví v lize Spartě. Lídra soutěže přivítá v pondělí od 18.30 na Stínadlech.

Rychle jste vstřelili první gól, který vás uklidnil – tahle jste si to asi představoval, že?

Určitě. Chtěli jsme se dostat do vedení co nejdříve, abychom mohli mít zápas pod větší kontrolou. Když jsme v poločase vedli 2:0, mohli jsme vystřídat Mahmutoviče s Keričem, kteří nemohou hrát proti Spartě, a nastoupili hráči, kteří nedostávají tolik příležitosti. Z tohohle pohledu je to pozitivní.

Takže ta poločasová střídání byla jednou z variant na pondělní ligový šlágr s pražskou Spartou?

Těch variant je víc, uvidíme. Kdybychom mohli střídat pět hráčů, tak je tam dáme všechny, ale bohužel můžeme jen tři. Vondrášek toho tady odehrál už hodně, takže jsme spíš zkoušeli hráče, kteří toho tolik neodehráli. Snažili jsme se vyzkoušet nějakou možnost složení týmu.

Sparta v posledním kole utrpěla první porážku v sezoně. Může ji ta třígólová lekce od Liberec poznamenat?

Myslím si, že to Spartu nepoznamená. Určitě si to vyříkali. Mají sedmadvacet bodů po deseti kolech a poprvé prohráli. To s nimi nezakývá. Sparta má spoustu hráčů a určitě k nám pojedou s tím, že budou chtít vydolovat tři body, už to taky v novinách avizovali. My se budeme snažit, abychom jim to co nejvíc znepříjemnili.