Podle třiapadesátiletého kormidelníka vznikají fámy cíleně. „Jsou to zákeřné lži od novinářů. Setkávám se tím dlouhou dobu, ať už jsem byl v reprezentaci nebo kdekoliv jinde. Jednou si se všemi srovnám účty. Nikdo ze mě nebude dělat vola, lež nenávidím. Víte, říká se: malej, ale šikovnej," zvedl Rada na novináře varovně prst. „Slavia mně dala nabídku, oslovila i Teplice. Teď to jde mimo mě, jsem jen prostředník. Noviny si to píšou po svém. Napíše to jeden novinář, ostatní to přejmou. Lidi si to přečtou a říkají o mně, že jsem zrádce. Mrzí mě, že novináři takhle píšou, snažím se tím ale nezatěžovat. Chci být zdravý a dožít se důchodu."

Ředitel komunikace FK Teplice Petr Heidenreich poté řekl novinářům oficiální stanovisko klubu. „Nyní se čeká na příjezd představenstva. Pan Šedlbauer se vrátí ze zahraniční cesty na konci týdne, poté se vše bude řešit. Těžko nyní předjímat, jak se kluby dohodnou."

Petr Rada krátce okomentoval i samotné utkání jeho svěřenců s pražskou Duklou, za kterou chytá jeho syn Filip. „Bylo vidět, že nejsem už pod tlakem. Stále ale hráčům zdůrazňuji, že hrajeme o čtvrté místo. V první půli jsme hráli velmi dobře. Musím poděkovat hráčům za přístup. Z jejich strany bylo vše v pořádku. Velkým přínosem pro nás byl návrat Ljevakoviče. Že můj syn dostal čtyři góly? Je to hodně, ale myslím, že ani jeden nebyl jeho. Uvidíme, co bude doma," usmál se na závěr.