Nucený odchod z Teplic, kde strávil čtyři sezony, byl pro něco dobrý. Díky tomu našel Karel Rada fotbalový ráj. Ano, ve vršovickém Dolíčku! Díky angažmá u Bohemians 1905 se ve 37 letech znovu vrátil do první ligy a je šťastný i přesto, že Klokani letos sestoupili. „Je jen otázka času, kdy se do ligy vrátíme,“ usmívá se Rada. Možná už u toho ale zkušený stoper nebude. „Zvažuju, že ukončím kariéru,“ svěřil se po nedělním exhibičním utkání Kabátovic jedenáctky v Košťanech, kde se setkal se spoustou kamarádů z teplického klubu, který stále bedlivě sleduje.

Karle, v dresu Bohemky jste se znovu podíval do nejvyšší soutěže, kvůli sestupu to ale nebude příjemné vzpomínání, co?
Co k tomu říct, fotbal jde dál, takovou tragédii z toho nedělám. Přáli jsme si udržet se, ale bohužel se to nesplnilo. Z tohoto pohledu to není dobré, na druhou stranu je jen otázkou času, kdy nás fanoušci dovedou zpátky do ligy.
Když jste ve 25. kole zvítězili v Mostě, věřili jste, že to nějak ukopete?
Nebyli jsme přesvědčení, že se udržíme. V Mostě jsme získali naději, protože kdybychom prohráli, tak šance na záchranu by byla hodně malá. Ožili jsme, ale nevyšlo to.
Pro fanoušky Klokanů je klub z Vršovic modlou, jaký je to zážitek hrát s takovou podporou lidí? Když jste přišel z Teplic, musel to být pro vás příjemný šok, co?
Zájem fanoušků o fotbal se nedá s Teplicemi vůbec srovnat. Jsem hrozně rád, že můžu v Bohemce hrát, ta atmosféra na stadionu i v klubu, jakou jsem tam zažil, je u nás ojedinělá. Pro hráče je vynikající, že v takové atmosféře můžou hrát, to jsem nezažil nikde v lize, kde jsem působil.
Měli jste dost starostí sami se sebou, stačil jste po očku sledovat, jak si vedou Teplice?
Samozřejmě jsem to sledoval, přece jenom mám v Teplicích spoustu známých a kamarádů. Jsem rád, že jsem se s nimi mohl vidět v Košťanech.
Věřil jste, že Pohár UEFA vybojují?
Situace byla složitější v tom, že i ostatní vyhrávali. Nikdo nezaváhal, Brno i Ostrava vyhrály na Spartě, to byly klíčové zápasy. Kvůli tomu se tam Teplice nedostaly.
Jakou mají podle vás Tepličtí šanci, že se z Intertoto Cupu prokoušou do Poháru UEFA?
Mají šanci se tam dostat, ale je to zrádné. Týmy v Intertotu nemají zvučná jména, ale nějakou kvalitu mají a zápasy u nich nejsou lehké.
Jak strávíte léto? Jako správný motorkář vyrazíte na projížďku, že?
Motorky jsou jedním z mých koníčků, plánuju, že někam vyrazím. Hned jak nám skončila sezóna, měl jsem volnější víkendy, začalo být i pěkné počasí, a tak jsem vytáhl své stroje.
Máte už představu o dovolené?
Ještě nevím, jsme závislí na dětech, takže počkáme, až budou mít prázdniny.
Kde strávíte příští sezónu, opět u Bohemians 1905?
Jsem rozhodnutý tak na půl. Ještě během tohoto týden proběhnou nějaká jednání na Bohemce, ale spíš zvažuju, že kariéru ukončím.
Nepovídejte, to už vás ani neláká vybojovat postup a znovu okusit prvoligový fotbal?
(Smích) Samozřejmě, že je lákavé vybojovat ligu a pak si ji zase zahrát, ale celkově ty okolnosti už jsou takové… Těmi okolnostmi není vážné zranění, za což jsem rád, ale musím zvážit věci ohledně rodiny, dojíždění a tak.