„Na třech čtyřech postech jasno nemám. Jedním z nich je levý obránce, tam budeme debatovat. Kdybych byl zdravý, tak je to jasné, že (smích). Naopak na pravém se dobře jevil Vondrášek, jehož předností je univerzálnost,“ řekl na tiskové konferenci na stadionu Na Stínadlech kouč Rada.

Levou stranu defenzivy měl na starosti Rosa…
Toho jsme zkoušeli i na postu stopera. Rovněž to je jedna alternativa.

Na Kypru jste testovali rozestavení se dvěma štítovými záložníky. Budete ho praktikovat i v lize?
Vyloženě na dva defenzivní asi hrát nebudeme, nechceme, aby hráli jen před obranou. Minimálně jeden z nich bude mít povinnosti ofenzivní. Bude záležet i na soupeřích.

Řekl si o sestavu některý z nových hráčů – Volek, Dolejš – nebo tepličtí mladíci Mujagič a Šraga?
Všichni pracovali, jak měli. Volek a Dolejš si na prostředí museli zvykat. Mujagič, který v zápasech odvedl dobré výkony, se jeví dobře. Hodně nahoru šel herně i pohybově Jindráček. A nejde jen o to, že dal proti Permu čtyři góly. Výborně vypadal taky Čajič. Šanci dostane i Šraga, jenž by na pozici levého obránce jednou mohl převzít žezlo. Nechci jednotlivé hráče chválit, ale je pravda, že pro mě bude složitější základní sestavu vybrat. Teď nás v neděli čeká ještě generálka proti Karlovým Varům, prostor dostane hodně hráčů. Budeme se snažit vybrat to nejlepší. Máme těžký los, samozřejmě musíme vsadit i na zkušenost.

Do kádru A mužstva se nevešel zkušený záložník Kalivoda, jenž na podzim hostoval ve Viktorii Žižkov.
S Kalivodou nemám problém. Odmítl možnost zůstat na Žižkově, od ledna je v béčku. Myslím, že to není téma dne.

Jak moc by vám vadilo, kdyby se kvůli počasí měla liga například o týden posunout?
Odložení? Proč? Proč jsme pak tedy za miliony dělali umělá vyhřívání? Bundesliga se hraje, všude se hraje, jen my tady spekulujeme! Ať liga začne. Hráči vydrží víc než kůň, to si pamatujte!

Na úvod ligy vás čeká mistrovská Plzeň. Mohl být los těžší?
Mohli jsme začínat se Spartou, Slávií, to by bylo stejné. Plzeň má výhodu, že jí ještě čeká evropský pohár se Schalke, ale já nechci hodnotit Plzeň. Dobře se musíme připravit my. Tak, abychom ten první zápas zvládli.