Jste pověstný tím, že vaše přípravy jsou hodně náročné. Dal jste tedy hráčům v Altenbergu pořádně do těla?
Jo, bylo to dobrý. Počasí nám vyšlo, i když bylo větrno, ale co jsme potřebovali, to jsme udělali. Odpoledne jsme jezdili domů, protože tam umělka nebyla kvůli sněhu způsobilá. Soustředění splnilo účel a co je nejpodstatnější, že ho absolvovali všichni bez zranění. Jen Mujagič měl koňara a jeden den netrénoval.

V jaké kondici byli hráči po dlouhém volnu?
Byli dobře připraveni. Myslím si, že už vědí, jaká bije. Nakonec jsou to profíci. Váhově byli jen dva hráči asi kilo nahoře, takže i po této stránce to bylo dobré.

První podepsanou posilou se stal Dolejš. Jak se jeví po těch pár dnech, co je s týmem?
Na soustředění byl s námi jen dva dny. Zapadl do týmu a věřím tomu, že se tady aklimatizuje a rozšíří náš kádr.

Počítáte s ním na kraj zálohy, kde vás asi nejvíc tlačí bota?
Hraje většinou kraj zálohy, je to ofenzivní typ a rychlostní hráč. Uvidíme, těch hráčů je tady víc. Zvýší konkurenci a pokud bude mít výkonnost, tak budeme jen rádi.

Na testy jste si vytáhli z Ústí dalšího krajního záložníka Volka. Jaká je šance, že v Teplicích zůstane?
Volek je s námi už od prvního týdne přípravy a dál se s námi bude připravovat. Na 99,9 procent tady pravděpodobně zůstane na jaro. Je rychlý a má i zkušenosti z ligy. Je to levonohý hráč a těch není nikdy dost. Tak uvidíme.

Na hostování do Ústí jste naopak poslal vicemistra Evropy do devatenácti let Láchu. Proč jste se tak rozhodl?
Lácha nedostával na podzim tolik šancí a myslím si, že by bylo dobré, aby v Ústí nastupoval častěji. Bude tam do léta a pak uvidíme. Ústí vede druhou ligu, chce postoupit, takže je tam tlak a v tomhle věku to pro něj nebude jednoduché, což je ale dobře. Když bude hrát, získá herní praxi a třeba se i prosadí, a to je pro nás jenom dobře.

Další mladíky Šragu s Mujagičem nehodláte poslat někam do druhé ligy na zkušenou?
Zůstanou s námi. Béčko má nového trenéra Standu Hejkala a ta spolupráce funguje, protože je i s námi. Šraga je levonohý nadějný hráč, který dobře zapadl do kolektivu a může nastupovat za béčko. Mujagič, který ještě může hrát i za dorost, se na tréninku jeví dobře, nemá žádný problém. Jediná komplikace je v tom, že je to pátý cizinec. Uvidíme, může hrát za dorost, béčko i za nás, ale nechceme, aby pendloval mezi třemi mančafty, to by byl rozhozený. Podle toho, jak se bude vyvíjet situace s dorostem, tak bychom ho asi využili. Je tu s námi a v přípravných zápasech dostává příležitost, což je dobré.

Jak to vypadá s Melunovičem, který s vámi zahájil přípravu, ale do konce ledna má hostování ve Varnsdorfu? Kde tedy bude hrát?
Může jít jedině do Varnsdorfu, protože za nás už nastoupil v Plzni. Zatím se s námi připravuje a je členem kádru. Uvidíme, jak to bude vypadat dál. Až budeme hrát s Varnsdorfem, tak si o tom popovídám s Frťou (trenérem Frťalou – pozn. aut.).

Vrátil se už Kalivoda z hostování na Žižkově?
Ten se zapojil do práce s béčkem.

Takže s ním nepočítáte pro hlavní tým?
Uvidíme. V létě Kalivodovi končí v Teplicích smlouva a nevypadá to, že by ji měl prodloužit. Je v béčku a na tom není nic divného. Kdykoliv když budeme potřebovat, tak ho můžeme využít.

Jak se vyvíjí situace okolo Mareše? Vrátí se nebo zůstane na Spartě až do konce sezony?
Ten zůstává na hostování ve Spartě, sám Mareš si vyžádal, že tam chce zůstat. Pokud hráč chce být někde jinde, tak je zbytečné ho přemlouvat. Uvidíme, jakou bude dostávat příležitost pod novým trenérem. Pokud by to mělo být jako na podzim, tak je to pro něj ztracený rok.

Na testech neuspěl finský bek Berg. Nezaujal vás?
Berg nebyl pro tým přínosem. Styl hry ve Finsku je trošku jiný než tady a problém byl i v komunikaci, protože uměl jen anglicky. Nebyl to špatný kluk, ale radši upřednostňujeme naše vlastní hráče, kteří mají perspektivu do budoucna, jako je třeba Šraga.

Pokusíte se ještě získat někoho na testy?
Příprava je krátká, do ligy teď zbývá už jen měsíc. Pokud by se objevil někdo abnormálně dobrý, tak bychom ho vzali a zkusili, ale myslím si, že ten kádr už zůstane stejný.

Ve středu a v sobotu vás čekají zápasy s Libercem a Spartou. Hráči už se asi těší, až si opět kopnou do balonu, co?
Na soustředění jsme trénovali i s míčem, už to není jen o běhání. Na zápasy v tomto týdnu tým opět rozdělíme na dvě jedenáctky, abychom nemuseli střídat. Chci, aby to zatížení bylo stejné.