Už jen to, že se nebojí společně s předsedou představenstva klubu Pavlem Šedlbauerem a dalšími funkcionáři žlutomodrých postavit šéfům Fotbalové asociace České republiky, z něho činí personu. My přidáme jednu zajímavost, o které se příliš neví – Petr Hynek totiž i ve svých dvaapadesáti letech hraje aktivně fotbal! Na Teplicku jeho umění posoudit bohužel nebudete mít možnost, reprezentuje totiž účastníka III. třídy dospělých na Ústecku – SK Brná B.

„Mohl bych hrát fotbal každý den. Hraji ho pro radost, pro vítězství. Je jedno, o jakou jde soutěž," zní jeho vyznání k fotbalu, který se mu stal v životě osudovým.

V mládežnických kategoriích za žlutomodré hrál, později jim držel palce v sektoru vlajkonošů. Po neúspěšné kvalifikaci o nejvyšší soutěž s Hradcem Králové v roce 1980 vzteky zlámal násady od vlajek.

Učaroval mu sálový fotbal, protože je prý při něm více u míče. Ale velkému fotbalu nadobro sbohem Hynek nedal. Před osmi lety ho do Brné zlákal švagr, hráčů bylo málo… „Před tím jsem byl v Hrobčicích. Když jsem přestupoval, tak jsem říkal, že jdu hrát za Juventus Brná. Říkat, že jdu do SK Brná, by nemělo takový zvuk. Trošku se to chytlo, Brné pořád říkám Juventus,"usmívá se otec tří synů, kteří se „potatili"; nejmladší z nich je v teplické juniorce.

Za béčko Brné teplický ředitel začal hrát i v nové sezoně. Na hřišti TJ Vaňov, kde jeho tým prohrál 0:2, pochopitelně patřil k nejstarším. Na soupisce byste dokonce našli chlapce, který se narodil o 37 let později. „Nejsem tam ale nejstarší, předseda je ročník 1955." Pro Hynka je náročné skloubit funkci ředitele fotbalových Teplic a s hráčskou kariérou v béčku Brné. „Někdy se stane, že zápasy kolidují. Třeba za týden hrajeme v sobotu doma s Bohemkou, Brná jede do Skorotic. Pochopitelně budu na Stínadlech. Nedojíždím ani na tréninky, ale v Teplicích si chodím zahrát v týdnu fotbálek," vykládá.

Při otázce, jestli nemá ambice zahrát si za áčko SK Brná, se jen pousměje. „Já už rozhodně ne, hraji to opravdu hlavně pro radost a samozřejmě také pro žízeň," říká sympaticky.