Byl to první gól syna bývalého kanonýra „sklářů“ v této sezoně. Co se brankové potence týče, Antonín se příliš „nepotatil“. „Mám vždy branku na sezonu, úkol jsem tedy splnil,“ culil se. Vždy, když dá ale Rosa gól, Teplice vyhrají! „Bylo by super, kdybych tímto gólem neskončil. Je zajímavé, že jsem zase překonal Krbečka tedy brankáře, kterému jsem dal svou první ligovou branku, ještě když chytal za Plzeň. Po zápase ke mně přišel a připomenul mi to.“

Jak inkriminovaný okamžik viděl svýma očima? „Věřil jsem, že můj okamžik přijde. Brno totiž nebránilo osobně. Ta chyba ale nebyla pouze o stoperech. Byl jsem blízko branky, těžko se to dalo chytat,“ řekl o gólu, jímž poslal Teplice do vedení. „Byl to zápas, který rozhoduje zpravidla právě jen jeden přesný zásah. My měli do 60. minuty územní převahu, pak nás naopak zatlačilo Brno. Věděli jsme, že povedená standardka je jednou z možností, jak v Brně vyhrát. Musím uznat, že jsme měli štěstí. Několikrát nás zachránil náš gólman Slavík. Vyhrálo šťastnější mužstvo,“ uznal čtyřiadvacetiletý Rosa.

Žlutomodří se vítězstvím přiblížili nahuštěnému čelu tabulky. Nebýt výkyvů formy, mohli by se směle prát o pohárovou Evropu. „Hodně se o nás mluvilo ve smyslu, že se nás už v lize nic netýká a sezonu dohráváme. Vítězstvím v Brně jsme udělali důležitý krok. Ještě nás čekají zápasy se všemi soupeři nad námi v tabulce. Půjde v nich o dost. Nenazval bych naše vyhlídky, že hrajeme o evropské poháry, ale můžeme být třetí vzadu,“ řekl Antonín na téma evropské poháry.

Jenže… Jak již bylo zmíněno, Teplice trpí nestálostí formy. „Už delší dobu nedokážeme úspěch zopakovat v dalším utkání. Po jasné výhře v minulém kole se nám tentokrát podařilo výsledek bodově potvrdit. I když výkonem to nebylo zrovna nejlepší. Je pravda, že musíme naše vítězství častěji potvrzovat, aby nás tyto výpadky neprovázely,“ poznamenal obdivovatel Ria Ferdinanda, obránce slavného Manchesteru United. „Začínáme hrát, až když nám teče do bot. S Baníkem jsme věděli, že musíme konečně zabrat a odehrát dobré utkání. Často čekáme až dostaneme branku a teprve potom začneme hrát a kombinovat. Jsme moc rád, že se nám podařilo vyloupit Zbrojovku,“ jásal Rosa.

Rosovy prvoligové góly:

1. – 23. 3. 2008 – Plzeň (v) – 2:0
2. – 10. 5. 2009 – Kladno (d) – 2:1
3. – 1. 5. 2010 – Kladno (d) – 5:0
4. – 3. 4. 2011 – Brno (v) – 1:0